czwartek, 23 maja 2024

Miłość, kłamstwa i sekrety – Krystyna Mirek

#WspółpracaRecenzencka #WydawnictwoLunaKrystyna Mirek to autorka, której książki pozwalają nie tylko odpocząć po ciężkim dniu, ale też poznać ciekawą historię. Właśnie dlatego mam wobec jej powieści niemałe oczekiwania. Czy i tym razem udało się jej sprostać wyzwaniu?


„Miłość, kłamstwa i sekrety” to powieść wydana nakładem wydawnictwa Luna. Jej bohaterka, Wiktoria, ma wszystko, o czym marzy wiele osób. Wspaniałego narzeczonego, dobrze płatną pracę, w której pnie się na szczyt i wierną przyjaciółkę. Dużo? Owszem, ale jest też przekonana, że mogłaby mieć więcej. Właśnie dlatego, gdy dowiaduje się, że bratem jej narzeczonego jest sławny, bogaty i przystojny youtuber… nie wyklucza pewnej roszady. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że jej działania faktycznie sporo namieszają w życiu wielu osób. Czy będą to zmiany na dobre?


Po raz kolejny Krystyna Mirek oferuje swoim czytelnikom powieść pełną zwrotów akcji, ale też ciepłych emocji i poruszających chwil. Ta książka spodoba się każdemu, kto ceni sobie lekkie, ale też mądre obyczajówki. Przede wszystkim jednak nie ma tutaj zbyt wiele naiwności, czy cukierkowości. Wszystkie opisywane wydarzenia są prawdopodobne, a zachowanie bohaterów racjonalne.Na samym początku lektury powieści miałam w głowie pewien zarzut. Chciałam stwierdzić, że opisywani bohaterowie praktycznie od pierwszych stron odsłaniają przed nami wszystkie cechy swoich charakterów. Co więcej, są też dość stereotypowi. Całe szczęście byłam w błędzie! Wraz z rozwojem fabuły dowiadujemy się kolejnych rzeczy, a bohaterowie reagują w sposób, który każe nam zmienić o nich zdanie. Cieszę się, że powieść poszła w tę stronę.


„Miłość, kłamstwa i sekrety” porusza też kilka naprawdę interesujących kwestii. Mamy tutaj takie tematy jak rozdźwięk miedzy wizerunkiem youtubera a jego życiem oraz temat pracy, która niekoniecznie daje satysfakcję.


Jak też przystało na dobrą obyczajówkę, powieść opowiada o wielu relacjach międzyludzkich. Każda z nich ma trochę inny charakter, rozwija się w odmiennym tempie i oferuje różny wachlarz problemów.


Czy warto sięgnąć po „Miłość, kłamstwa i sekrety”? Zdecydowanie tak! Jeśli tylko lubisz ten gatunek, z pewnością docenisz tę powieść.


Dominika Róg-Górecka

4 komentarze:

 1. Lubię takie powieści. Chętnie tą przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam jeszcze tego nazwiska. Książka powinna mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna recenzja. Tematyka związana z wizerunkiem youtubera brzmi interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo zachęcająca recenzja. Uwielbiam powieści Krystyny Mirek. :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates