poniedziałek, 8 stycznia 2018

Trudna miłość – Gabriela Gargaś

 

Miłość tylko pozornie jest prosta. Gdy w grę wchodzi codzienność, przyzwyczajenia, zwykła szaruga życia, nawet to najpiękniejsze uczucie traci na barwie. Zaczynają się schodki, a wraz z nimi rozczarowanie. Wtedy ponownie trzeba sobie zadać pytanie, czy my się jeszcze... kochamy?

Tytuł: Trudna miłość
Autor: Gabriela Gargaś
Wydawnictwo: Damidos

Kura domowa i nikt więcej. Tak czuje się Natalia. Ma wrażenie, że została zepchnięta do roli gosposi i jeszcze powinna być za to wdzięczna. Gdy przypadkowo poznaje, Nieznajomego jej życie nabiera rumieńców. To przecież tylko przyjaźń. Ale czy aby na pewno? Czy pomiędzy praniem, gotowanie, a zakupami, te pozornie niewinne rozmowy... nie są czymś więcej? Natalia będzie musiała na nowo odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jedno jest pewne, nic już nie będzie takie samo, jak wcześniej.

Gabriela Gargaś jest specjalistką od rozkładania małżeństwa na części pierwsze. Tym razem po raz kolejny stajemy się niemym świadkiem powolnego rozpadu więzi między małżonkami. Bo chociaż nic takiego się dzieje, zmienia się bardzo dużo. To właśnie w tych niedopowiedzeniach, braku czułości, codziennych problemach kryje się wyjaśnienie, czemu wszystko jest inaczej. Szaruga dnia powszedniego nie omija nikogo. Za sprawą tej powieści możemy na wiele spraw spojrzeć z boku i być może pomyśleć o własnym życiu.

Tak jak we wszystkich tytułach autorki, tak i tym, Gargaś wzrusza na bardzo różne sposoby. Tematy przez nią poruszane są życiowe, ale też niezwykle emocjonalne. Miłość, zdrady, kłamstewka, wszystko miesza się jak w kalejdoskopie. Ale przede wszystkim, niesamowicie porusza.

Początkowo fabuła rozgrywa się głównie na obszarze emocji. Natalia powoli definiuje, co jej w życiu uwiera, a dopiero później zaczyna działać. Akcja „rusza z kopyta” mniej więcej w połowie książki. Jeśli zaś chodzi o zwroty wydarzeń, to muszę przyznać, że pierwszy bardzo mnie zaskoczył. Nie spodziewałam się, że historia pobiegnie w tę stronę. Niestety następne punkty zwrotne nie były już tak... pomysłowe. Ponieważ czytałam już kilka książek autorki, widzę, że często decyduje się na podobne rozwiązania. Zdziwiło mnie za to zakończenie powieści. Tym razem było bardzo niejednoznaczne i sama nie wiem, czy jest to plusem, czy minusem. Chyba wolę bardziej dosadne wyjaśnienia.

Nie mniej książkę bardzo przyjemnie się czyta. Jest łatwa w odbiorze, wypełniona emocjami. Porusza też istotne dla większości kobiet problemy. Jest więc kwestia miłości, przyzwyczajenia, przyjaźni, ale też dorastania i relacji z własnymi dziećmi. Szukając książki prawdziwej, jak samo życie, a jednocześnie wciągającej i mądrej, konieczne sięgnij po Trudną miłość.

Za możliwość recenzowania dziękuję wydawnictwu Damidos.

4 komentarze:

 1. Chętnie przeczytam tę książkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, ta książka to kwintesencja pisarstwa Gargaś :)

   Usuń
 2. Dawno czytałam tą książkę, ale nadal tkwi w mojej pamięci zakończenie... Miła lektura na zimne wieczory :)
  Pozdrawiam
  Justyna z KasikRecenzuje

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawilas mnie ta recenzja. Z chęcią przeczytam te książkę. Pozdrawiam i zapraszam do siebie www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com :) P. S. Zostaje u ciebie na dłużej

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates