wtorek, 5 marca 2019

Szafa przesuwana – hit czy kit?Remont. To magiczne słowo w niektórych budzi przerażenie, w innych nadzieję. Ale niezależnie od podświadomych reakcji organizmu... każdego czekają mniejsze lub większe prace remontowe. Tym razem padło na mnie! Na pierwszy ogień wzięłam kwestię szafy. Czy wariant z przesuwanymi drzwiami będzie dobry do sypialni? Jakie są jego wady, a jakie zalety?


Jeśli tak jak ja stoisz przed wyborem szafy, przeanalizuj ze mną te kilka aspektów. Zacznijmy od zalet! Jeśli uznasz daną cechę za ważną, policz ją jako jeden punt.

1. Idealne do małych przestrzeni

Szukając idealnej szafy do sypialni z pewnością docenisz wariant z przesuwanymi drzwiami. Zwłaszcza jeśli dysponujesz niewielką powierzchnią. Czemu? Bo maksymalnie wykorzystuje każdy centymetr sześcienny. Jeśli dobrze dobierzesz jej wielkość, możesz ją wpasować dokładnie pod swoją ścianę. Co więcej, nawet jeśli stanie blisko innych mebli np. łóżka, nie straci nic nas swojej funkcjonalności. Drzwiczki otwierają się w bok.2. Mnogość szufladek i wieszaczków...

Szary z przesuwanymi drzwiami dają więcej możliwości niż ich tradycyjne odpowiedniczki. Częściej znajdziecie w nich różne fikuśne rozwiązania, wygodne koszyki, sprytne półeczki, czy wieszaczki. Dodatkowo częściej można ją zaprojektować i w całości dostosować do swoich potrzeb.

3. Lustereczko powiedź przecie...

Jeśli marzy ci się szara z wielkim lustrem, na drzwiach przesuwanych zdecydowanie łatwiej (i bezpieczniej) je umieścić. Większość modeli jest w nie wyposażone już na starcie.

4. Nowoczesny wygląd

Szafy przesuwane po prostu wyglądają nowocześniej. Z reguły mają oszczędną estetykę i znikome zdobienia. Chcesz „odjąć” lat pokojowi? Ta szafa ci w tym pomoże.

A teraz przejdźmy do wad. Tym razem, jeśli się z nią zgadzasz, zacznij odejmować punkty.


1. Nowoczesny wygląd to nie klasyka...

I to, co dla jednych jest zaletą, dla innych może być wadą. Trudno mi sobie wyobrazić szafę z przesuwanymi drzwiami w sypialni retro. Wejście do Narnii to zdecydowanie nie będzie...

2. Duże wymiary, mniejsza mobilność

Szafy należą raczej do mało mobilnych mebli, ale te z przesuwanymi drzwiami szczególnie. Zwyczajnie dlatego, że są bardzo duże. Zwłaszcza jeśli staną się stałym elementem wystroju, raczej ciężko będzie zmienić ich miejsce pobyty. Szafa idealnie dopasowana pod wymiary pokoju może już nie przydać się nigdzie indziej.

3. Cena i montaż

Porządna szafa z przesuwanymi drzwiami to też konkretny wydatek. Tradycyjne modele są jednak o wiele tańsze. Tym bardziej, jeśli chcemy cieszyć się z nabytku przez lata, warto wydać więcej. Szafa z przesuwanymi drzwiami ma bowiem całe mnóstwo elementów, które muszą być solidne i dobrze zamontowane. To już nie zawiasy, a prowadnice zdecydują o naszym zadowoleniu. A te drugie nie tak łatwo samemu naprawić. Jest to jednak inwestycja na lata i może warto tak o niej myśleć?

4. Nawet dwoje to już tłok

Przesuwane drzwi uniemożliwią korzystanie przez dwie osoby z dwóch skrajnych półek. Wszystko dlatego, że płytę trzeba gdzieś przesunąć. I tym samym zasłonić jakiś obszar. Poranna kłótnia już wisi w powietrzu!I jak wam wyszedł wynik? Jeśli jesteście na plusie, szafa z przesuwanymi drzwiami jest dla was. Wartość ujemna oznacza coś zupełnie przeciwnego. Co wyszło mi? Ja jestem na tak! I już przeglądam modele. A wy? Piszcie koniecznie czy macie taką szafę. A jeśli nie, to czy planujecie?

1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates