środa, 11 września 2019

Jednak mnie kochaj – Laura Kneidl

Od problemów nie zawsze da się uciec. Czasami są tak wielkiego kalibru, że nie pomoże nawet zmiana miasta. Co wtedy zrobić? Jak otrząsnąć się z traumy?


Tytuł: Jednak mnie kochaj

CyklJednak mnie kochaj (tom 1)
Autor: Laura Kneidl
Wydawnictwo: Jaguar  

Sage ma poważny problem, a konkretnie problem z mężczyznami. Na ich widok najchętniej zapadłaby się pod ziemie. Dlatego wyjazd na studia to dla niej powód do wielu obaw. Szybko okazuje się, że może... wcale nie będzie tak źle. Przypadkiem wpada na April i po paru minutach jest pewna, że właśnie poznała swoją najlepszą przyjaciółkę. Jest tylko jeden problem, April ma brata, i to nie byle jakiego, a obiekt westchnień całego kampusu. Czy zdoła przełamać swoje lęki i chociażby przebywać w jego towarzystwie? Tym bardziej, że to, czego się boi, coraz bardziej ją kusi.

„Jednak mnie kochaj” to powieść, która wyróżnia się swoją okładką. Grafika jest po prostu prześliczna i zapowiada lekką, młodzieżową powieść. Czy tak jest? Trochę tak, ale też o wiele więcej. Już na samym początku warto zaakcentować, ze jest to tytuł adresowany do nastoletniego czytelnika. Mamy więc wszystkie klasyczne dla tego wieku problemy, pierwsze uczucia, kwestia braku pieniędzy, zajęcia i studia.

Duży nacisk położono też na aspekt psychologiczny. Już od pierwszych stron bardzo mocno akcentowana jest kwestia traumy głównej bohaterki, jej objawów i prób poradzenia sobie z lękami. Trochę zabrakło podobnej analizy w kontekście innych postaci. „Jednak mnie kochaj” skupia się na perspektywie Sagi i to jej emocje rozkłada na czynniki pierwsze.

Cała powieść to historia radzenia sobie z trudną przeszłością, małych kroczków i odbudowywania zaufania. Spodoba się czytelnikom ceniącym dokładne opisy codzienności, delektujących się niewinnością pierwszych spotkań i opowieściami o życiu na studiach.

Co jakiś czas dynamikę napędzają opisy z przeszłości, za każdym razem zdradzające nam coraz więcej z tajemnicy. Jednak przez większość czasu opowieść jest raczej spokojna i skupiona na emocjach oraz... rodzącym się uczuciu. Wątek miłosny przebiega w typowy dla gatunku sposób. Jest romantyczny, uroczy i... dość przewidywalny. Ona jest przestraszona, on ucieka w przygodne miłostki. Powoli będą odnajdywać drogę do siebie, ale czy ostatecznie im się uda? Tego już wam zdradzić nie mogę.

Powiem wam za to, że zakończanie było prawdziwym zaskoczeniem. Sama nie jestem pewna, czy dobrym. Do tej pory jestem w szoku! Chcecie wiedzieć dlaczego? Sięgnijcie po „Jednak mnie kochaj”.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates