sobota, 26 września 2020

Zły czas – K.N. HanerMyślała, że najgorsze ma już za sobą. Że teraz przynajmniej może się przed nim bronić. Cóż… była w błędzie. Wciąż żyje w strachu i nie jest pewna każdego kolejnego dnia. Jednak tym razem zamierza walczyć. Nie da sobą manipulować! Czy aby na pewno?


Tytuł: Zły czas
Cykl: Niebezpieczni mężczyźni (tom 2) 
Autrka: Katarzyna Nowakowska "K.N. Haner"
Wydawnictwo: Editio

Blair wie, że tylko na pozór wyrwała się z koszmaru. Wróciła do swojego życia, do rzeczywistości, którą zna i która zawsze była dla niej… piekłem. Musi szybko stanąć na nogi i zacząć walczyć. Albo będzie dyktować warunki, albo się im podporządkowywać. Królowa Koki staje na ringu i dobrze wie, że nikt nie zamierza grać czysto. Zwłaszcza mężczyźni, których kocha.


Jednym z ogromnych zalet powieści K.N.Haner jest to, że gdy fabuła mówi nam, że oto mamy przed sobą „bad boy’a” to on faktycznie jest zły. Do szpiku kości. Nie udaje, nie jest „nagle przemieniony”. Jeśli już się bawimy w tego typu historii, to bądźmy szczerzy z czytelnikami i nie fundujmy mu ściemy na resorach. Jest mafia, jest przemoc, zło i ogóle no regrets baby. Jeśli lubicie takie klimaty, z pewnością w „Złym miejscu” dostaniecie ich kwintesencję.


Świetnie, że wreszcie kobieta przestaje być uwięziona w cieniu władczych mężczyzn. Dobra, może nie do końca, ale tym razem jest chyba najbardziej świadoma tego, co robi, podejmuje też najwięcej decyzji i najmocniej walczy o swoje. Oczywiście wszystko mącą uczucia, ale i tak podobała mi się kreacja Blair, a zwłaszcza przemiana, jaką przeszła.


Skoro już wspomniałam o uczuciach, to w tej historii są naprawdę porąbane i pokręcone. Miłość miesza się z nienawiścią, nic nie jest oczywiste, poza tym, że wszystko dzieje się szybko, mocno i intensywnie. Spodziewacie się dużo seksu? To was zaskoczę. W „Złym miejscu” jest go zdecydowanie mniej, nie dominuje on fabuły, ale nadaje całości pikanterii. Oczywiście nie są to subtelne opisy, ale też niewulgarne. Dla dorosłego czytelnika owszem, ale bez szaleństw.


Podobała mi się też intryga rozgrywająca się w tle. Wielkie pieniądze, narkotyki, szemrane towarzystwo i niepewność, komu można ufać. Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Zwłaszcza ostatni zwrot akcji świetnie podkręcił atmosferę! W fabule naprawdę dużo się dzieje, a wszystko to w atmosferze zagrożenia i podejrzeń. Oj nie będzie chwili wytchnienia!


„Zły czas” to książka, która z pewnością przypadnie do gustu miłośniczkom mafijnych romansów. Intensywne emocje i mroczny świat przestępców. Nie sposób… się od niego oderwać (wyrwać?).
Dominika Róg-Górecka

6 komentarzy:

 1. Ostatnio jest jakaś moda na wątki mafijne w książkach. Do mnie jednak one nie za bardzo przemawiają. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie książki bardzo lubię ostatnimi czasy. Chetnie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko koniecznie zacznij od pierwszej części! Bo finały tych książek to część rozrywki :)

   Usuń
 3. Mafijny romans? Brzmi ciekawie

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates