niedziela, 29 listopada 2020

Wysłannik – Paulina Hendel


Łowca demonów, walka o porządek świata i Paulina Hendel. Chwila, przecież to już było? Kojarzycie, prawda? Autorka Żniwiarza zafundowała nam kolejną świetną serię w pełnym niebezpieczeństw świecie. I chociaż początkowo obawiałam się, że klimat będzie zbyt podobny do poprzedniej serii, bardzo pozytywnie się rozczarowałam.


Tytuł: Wysłannik

Cykl: Zapomniana księga (tom 4)

Autor: Paulina Hendel

Wydawnictwo: We need YA


Sprzymierzeńcy to ważny aspekt każdej udanej przygody, zwłaszcza w świecie, w którym aż roi się od niebezpieczeństw. Hubert szuka kogoś, kto okaże mu przynajmniej odrobinę pomocy i być może również zechce zawalczyć o stary porządek świata. Jednak czy jest to w ogóle możliwe? I czy Hubert może ufać innym?


„Wysłannik” to już czwarty tom serii „Zapomniana księga”. W przeciwieństwie do poprzednich części wysyła on bohatera w otwarty teren, każe mierzyć się z trudami podróży i niebezpieczeństwami drogi. Siłą rzeczy sporo treści przypada na opis samej wyprawy, co spodoba się wszystkim miłośnikom „opowieści drogi”.


Autorka prezentuje nam również bardzo ciekawe spojrzenie na demony. Przyzwyczaiłam się już, że wszystko, co obce stanowi zło wcielone. Tym razem jest inaczej, okazuje się, że niektóre z nich mogą współistnieć z ludźmi. Jednak szczegółów wam nie zdradzę, bo naprawdę warto poznać ten wątek.


Zawsze uważam, że plusem książki jest bohater zmieniający się wraz z rozwojem akcji. O ile wcześniej Hubert mógł irytować, to w czwartej części widać, że dojrzał i zrozumiał powagę sytuacji. Również bohaterowi drugoplanowi zostali wykreowani w ciekawy sposób, a ich wątki prowadzone są pomysłowo.


„Wysłannik” to bardzo udany tom, który w wartką i dynamiczną narracją wprowadza czytelnika w niebanalną intrygę. A do tego zakończenie! Po raz kolejny nie mogę się doczekać kontynuacji! Będę jej wypatrywać, a jeśli Wy nie czytaliście poprzednich części, to koniecznie po nie sięgnijcie! Ciekawa propozycja dla osób cieniących fantastykę.


Dominika Róg-Górecka

Numer akredytacji: 08/05/2020

3 komentarze:

  1. Czytałam poprzednie części, mam ochotę na więcej ;D
    Pozdrawiam, Pola
    www.czytamytu.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. To moje klimaty, że też nie słyszałam o tej serii.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates