środa, 5 maja 2021

Amerykański sen – Alexa Levenda


Zawsze miałam słabość do powieści z motywem gotowania, dlatego często po takie sięgam. Jednak nigdy wcześniej nie spotkałam się z podobną fabułą! A to już coś!

 

Tytuł: Amerykański sen

Autorka: Alexa Levenda

Wydawnictwo: Lipstic books

 

Patrycja, jeszcze niedawno szara myszka, odnosi ogromny sukces w kulinarnym teleturnieju. Z dnia na dzień staje się sławna. Nigdy nie spodziewała się, że uda się jej tyle osiągnąć, ani że wydawnictwo, które ma prawo do jej książki, wykupi Max. Tymczasem to nie jedyny facet, który oszalał na jej punkcie. Czy dziewczyna będzie w stanie ponownie zaufać?

 

„Amerykański sen” to drugi tom serii pełnej pysznego jedzenia i gorącej namiętności. Jednak erotyczne sceny, chociaż występują, są odpowiednio dawkowane i jedyne podkręcają atmosferę. A jak wiadomo, pikantność podana z umiarem, jedynie podkreśla smak dania. Tak jest i tym razem.

 

Fabuła skupia się na wzajemnych relacjach i odbudowywaniu utraconego zaufania. Nasi bohaterzy myślą o tym, co ich łączy i całe szczęście nie jest to tylko łóżko. W części tej wracamy do kilku istotnych wątków z tomu pierwszego, a sprawy, które były tam wyjaśnione, nareszcie otrzymują swoiste zamknięcie.

 

Przy okazji Patrycja zakosztuje blasków i cieni sławy oraz prowadzeni biznesu brandowanego własną twarzą. Takie tematy zawsze wzbudzają moje zainteresowanie. Chociaż nie są może jakoś na pierwszym planie, to sporo z marketingu czy zarządzania można się dowiedzieć.

 

Wisienką na torcie jest za to zaskakujący wątek thrillerowy. Ten motyw bardzo mnie zaskoczył. Chociaż w połowie książki czułam jego niedosyt, to zakończenie zrekompensowało ten brak.

 

„Amerykański sen” to bardzo udana część, jestem zaintrygowana tym, jak dalej może potoczyć się opowieść dlatego będę wypatrywać kolejnego tomu! A co Wy sądzicie o serii? Znacie ją? Macie w planach?


Dominika Róg-Górecka

Numer akredytacji: 08/05/2020

5 komentarzy:

 1. Nie znam tej serii, ale połączenie tematyczne podoba mi się. Bardzo lubię kulinaria i ciepło wspominam powieść Pana Musso. Dziękuję za propozycję ☺

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam jeszcze okazji poznać tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam wiele dobrego o tej serii, mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się z nią zapoznać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam. Ale recenzja zaciekawiła mnie, chętnie poczytam.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates