wtorek, 5 kwietnia 2022

Miłość to czasownik – Olga Kozierowska

 
Miłości poświęca się w kulturze naprawdę sporo miejsca. Znajdziemy ją w książkach (gdzie zdominowała niejeden gatunek), piosenkach (znalezienie utworów bez odniesień do uczuć romantycznych nie jest łatwym zadaniem), czy w filmach i spektaklach teatralnych. Jednak paradoksalnie miłość wcale nie jest prosta. Czy ten poradnik pomoże ją ujarzmić?


Tytuł: Miłość to czasownik

Autorka: Olga Kozierowska

Wydawnictwo: Agora


„Miłość to czasownik” jest publikacją napisaną przez Olgę Kozierowską, która na swoim literackim koncie ma już taki książki jak „Sukces pisany szminką”, „21 Dni Przebudzenie”, „POWER PODręcznik” oraz „Mój przyjaciel kryzys”. Na co dzień prowadzi fundację „Sukces pisany szminką”, gdzie zajmuje się motywowaniem i wspieraniem kobiet.


Jej najnowsza książka skupia się wokół tematu miłości. Porusza takie kwestie jak praca nad związkiem, konstruktywne kłótnie, czy umiejętne przedstawianie własnych oczekiwań. Autorka opiera wnioski, które prezentuje na własnych doświadczenia oraz swoich klientek. Wątków autobiograficznych jest w ten publikacji naprawdę sporo. Jednak autorka nie stara nam się zaprezentować jako wszechwiedzące guru, który wszystko wie i wszystko robi dobrze. Opowiada zarówno o chwilach uroczych i romantycznych, jak i trudnych i bolesnych. W przypadku poradników jest to o tyle podnoszące na duchu, że podkreśla fakt, że nikt z nas nie jest idealny. Nawet osoba, która „zna się na rzeczy”.


Nie przepadam za poradami udzielanymi z przesadnym dystansem. Jednak „Miłość to czasownik” jest książką pisaną „z jajem” i poczuciem humoru. Autorka ma dryg do opowiadania anegdotek, a zamieszczone w publikacji obrazki dodatkowo pokreśliły dowcipny (chociaż nie trywialny) ton wypowiedzi.
O ile poradniki czytam bardziej dla poprawy nastroju, niż konkretnych porad, to tym razem znałam kilka bardzo ciekawych pomysł. Szczególnie zaintrygowała mnie koncepcja updatu związku tj. konieczność raz na jakiś czas przepracowania trudnych sytuacji. 


Na końcu jeszcze słów kilka o wydaniu. Ta książka jest dosłownie przepiękne! Uwielbiam butelkowy zielony, kocham motywy roślin – wszystko to razem sprawiło, że jest to dla mnie najładniej wydana książka od wielu lat! 


„Miłość to czasownik” jest poradnikiem, który inspiruje, poprawia humor i zachęca do pracy nad związkiem. Publikacja ta świetnie sprawdzi się nie tylko w przypadku kryzysu, ale również podczas codziennych sytuacji, bo szara rzeczywistość również potrafi dać w kość. Miłość nie jest tylko hollywoodzkim tworem, przedmiotem piosenek, czy romansów. Miłość to nieidealna codzienność, nad którą warto pracować.


Dominika Róg-Górecka

3 komentarze:

  1. Skoro poprawia humor to jestem na tak. Potrzebuję teraz pozytywnych książek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super poradnik wprawiający w dobry nastrój, więc na pewno warto go mieć.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ta książka, to może być piękny prezent dla osoby, której dobrze życzymy:)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates