środa, 18 stycznia 2023

Szczęście MikołajkaPewnie kojarzycie Mikołajka? Ja też! Ten mały urwis ma w moim sercu specjalne miejsce! Właśnie dlatego z dużą przyjemnością sięgnęłam po książkę z jego kolejnymi przygodami.„Szczęście Mikołajka” to tytuł nietypowy, który łączy bajkę z powieścią o niej samej. Na łamach książki czytelnik dowiaduje się nie tylko, co nowego spsocił mały urwis, ale też jak powstał pomysł na książkę. Przy okazji interesującej fabuły przemycono też sporo ciekawostek na temat samych autorach. Szczerze mówiąc, jeszcze nigdy wcześniej nie spotkałam się z tego typu narracją (co nie często się zdarza) i jestem... zachwycona! Ten pomysł świetnie się sprawdza, zwłaszcza że sami autorzy nie mogą już, niestety, napisać kontynuacji. Z przyjemnością dowiedziałam się wielu ciekawostek na ich temat, a przez to trochę inaczej spojrzałam również na wcześniejsze części.


„Szczęście Mikołajka” to książka, w której beztroskie dzieciństwo przeplata się z trudniejszymi, dorosłymi tematami. Część z nich poruszona jest wprost, a inne wynikają z kontekstu. Nie zmienia to jednak faktu, że moim zdaniem nie jest to publikacja odpowiednia dla kilkuletnich maluchów. Sprawdzi się za to już od lat nastoletnich. Sama nie raz się uśmiałam, ale też kilka razy konkretnie wzruszyłam. Bo chociaż trudne tematu nie są tu "dociśnięte", to nawet ich lekkie zasynalizowanie robi odpowiednie wrażenie.


Jeśli zaś chodzi o samą fabułę, to jest świetna! Mikołajek znowu szaleje i ponownie odkrywa nowe rzeczy o otaczającym go świecie. Ta opowieść ma w sobie wiele z magii dzieciństwa, beztroskich chwil, ale też czujnej obserwacji małego człowieka.


Warto też wspomnieć o pięknych obrazkach, które świetnie oddają klimat książki! Samo rysowanie staje się tutaj nie tylko elementem technicznym, ale też częścią fabuły.


Na końcu nie sposób zapomnieć o ładnym wydaniu. Po raz kolejny książka robi wrażenie solidnym wykonaniem. Chociaż jest cieńsza, niż wcześniejsze, z pewnością będzie się zacnie prezentować na półce.


Jeśli Mikołajek jest Wam bliski, koniecznie sięgnijcie po ten tytuł!

2 komentarze:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates