środa, 11 stycznia 2023

Byłeś serca biciem – Lena M. Bielska


Martwimy się przyszłością, dręczymy się przeszłością, a tu i teraz umyka nam między palcami. Nie inaczej było w życiu Pauli. Jeden wypadek, jeden wieczór i wszystko rozsypało się jak domek z kart...


Paulina i Łukasz to para niemal idealna. Kobieta była przekonana, że czeka ich długa, wspólna przyszłość. Jednak jej mąż umiera, a ona nie potrafi się otrząsnąć. Owszem, ma u swego boku przyjaciela, ale on nie zastąpi jej męża. Ale czy... aby na pewno?


Miałam dłuższy „odwyk” od romansów. Może właśnie dlatego, jak tylko zaczęłam czytać ten, nie mogłam się oderwać. Bo muszę przyznać, że „Byłeś serca biciem” czyta się naprawdę dobrze. Niby to wszystko już gdzieś było, niby znam inne podobne książki, ale jednak lekka narracja i ciekawa fabuła sprawiły, że do samego końca byłam ciekawa rozwoju wydarzeń.


To, co w tej książce jest najmocniejszym punktem, to emocje. Nasza główna bohaterka bardzo przeżywa śmierć męża, a jej rozpacz może poruszyć serce co wrażliwszego czytelnika. Chociaż wiem, że jest to romans, a nie poradnik, to jednak mi do samego końca towarzyszyły myśli o tym, jak łatwo kogoś stracić, jak mało doceniamy naszych bliskich. Oczywiście z czasem powieść zmienia ton, jednak ze mną te myśli pozostały, sprawiając, że publikacja ta była dla mnie czymś więcej, niż tylko kolejną rozrywkową lekturą.


A teraz pora na minusy! Tak jak już wspomniałam, ta historia jest... wybitnie wtórna. Przyjemnie się ją czyta, jest dobrze napisana i budzi emocje, ale nie m w sobie krzty oryginalności. Nie tylko czytałam podobne powieści, ale znam też historię z niemal identyczną fabułą.


Warto też zaznaczyć, że jest to książka ze scenami dla dorosłych. Jakkolwiek by to nie zabrzmiało dziwnie, ja już z nich... wyrosłam. Erotyka w tej powieści była, ale moim zdaniem mogłyby ją zastąpić bardziej wysublimowane opisy.


Jednak jeśli lubisz romanse i chcesz przy książce odpocząć to „Byłeś serca biciem” dostarczy Ci wiele emocji!


Dominika Róg-Górecka

7 komentarzy:

 1. Bardzo chętnie bym ją przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tej książce. Czuję sie zainteresowana

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie bym przeczytała. Recenzja mnie zaciekawiła

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że mogła bym dać jej szansę. Nie słyszałam wcześniej tego tytułu

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada sie interesująco. Mogłabym przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam książek tej autorki. Będę musiała coś wybrać

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam tego tytułu. Zapowiada się całkiem ciekawie. Mogłabym przeczytać

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates