niedziela, 5 listopada 2023

Joga dla początkujących

Joga


Książka „Joga. Kurs dla początkujących” autorstwa Magdaleny Repetowskiej i Agnieszki i Macieja Wielobób, z opracowaniem graficznym Agnieszki Wielobób, to nietypowa publikacja, która wyróżnia się nie tylko treścią, ale także formą. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że ma ona nietypowy format, przypominający skoroszyt zbindowany metalowym grzbietem. Taka forma nadaje książce wyjątkowego charakteru i sprawia, że jest ona łatwa w użyciu.


Książka składa się z ośmiu lekcji, co czyni ją doskonałym przewodnikiem dla osób rozpoczynających przygodę z jogą. Każda lekcja jest podzielona na trzy główne części: opis ćwiczeń, grafiki z uproszczonymi wersjami konkretnych ćwiczeń oraz grafiki krok po kroku demonstrujące, jak wykonać poszczególne ćwiczenia.


Opisy ćwiczeń są bardzo szczegółowe i pozwalają na dokładne zrozumienie, jak wykonać dane ćwiczenie poprawnie. Niestety, czasami te opisy mogą wydawać się nieco monotonne i suche. Jednak na ratunek przychodzą grafiki, które stanowią znakomite uzupełnienie. Przejrzyste rysunki i schematy wizualnie prezentują, jak wykonywać poszczególne asany i pozycje. Dzięki nim nawet osoby bez wcześniejszego doświadczenia w jogi łatwo odnajdą się w świecie tych ćwiczeń.Co warte podkreślenia, przed każdą lekcją znajdują się grafiki, które pokazują, jak wykonać niektóre z ćwiczeń w łatwiejszy sposób. To szczególnie przydatne dla osób początkujących, które niekoniecznie muszą od razu dążyć do perfekcji, ale mogą stopniowo rozwijać swoje umiejętności.


„Joga. Kurs dla początkujących” to nie tylko instrukcja, ale także inspiracja. Książka jest napisana w przystępny sposób i zachęca do praktykowania jogi. Autorzy starają się przekazać czytelnikom nie tylko techniczne aspekty ćwiczeń, ale również filozofię i korzyści płynące z regularnej praktyki jogi. Dzięki temu, czytelnik może znaleźć w niej nie tylko przewodnik, ale także źródło motywacji.


Podsumowując, „Joga. Kurs dla początkujących” to książka, która w nietypowy sposób prezentuje świat jogi. Jej forma i zawartość pozwalają na efektywne i przyjemne rozpoczęcie przygody z tą praktyką. Dla osób, które nie mają doświadczenia w jogi, ta publikacja może okazać się nieocenionym przewodnikiem, zachęcającym do regularnych ćwiczeń i odkrywania korzyści płynących z jogi.


Dominika Róg-Górecka

2 komentarze:

  1. Ten temat mnie interesuje, więc chętnie poznałabym i tę książkę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To polecam ten tytuł. Bardzo przystępnie opracowany temat.

      Usuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates