poniedziałek, 6 listopada 2023

Poza sezonem: Nowe początki – Sylwia Markiewicz


Książka „Poza sezonem: Nowe początki” autorstwa Sylwii Markiewicz to literacka podróż do malowniczej nadmorskiej miejscowości, gdzie w międzysezonie, kiedy życie zwalnia tempo, bohaterowie szukają swojego miejsca i szczęścia. 


To piękna opowieść, która emanuje ciepłem i mądrością, skupiając się na życiowych losach gości hostelu oraz przemiłej gospodyni, która z pasją prowadzi to miejsce. Jednak okazuje się, że nawet ona, choć wydaje się być sercem tego zakątka, nie jest wolna od swoich własnych trosk i problemów.


Sylwia Markiewicz w znakomity sposób opisuje atmosferę nadmorskiego miasteczka, jego urokliwe zakątki i wyjątkową historię. Czytelnik zostaje przeniesiony w te spokojne i magiczne miejsce, gdzie morskie fale i brzęczenie mew tworzą niezwykłą scenerię dla życiowych dramatów bohaterów.Mimo że spodziewałam się większej liczby postaci i wątków, autorka skupia się na historii jednej rodziny gości, co początkowo może zdawać się ograniczeniem. Jednak w praktyce okazuje się, że to wcale nie jest minus tej powieści, ponieważ Markiewicz opisuje ich losy w sposób niezwykle interesujący, pełen refleksji i głębokich emocji. Czytelnik zostaje wciągnięty w ich historie, zmuszając go do zastanowienia się nad własnymi relacjami rodzinno-miłosnymi.


„Poza sezonem: Nowe początki” to książka, która doskonale oddaje piękno nadmorskiego życia, ale także uczy, że chociaż relacje z najbliższymi nie zawsze są proste, to warto nie walczyć. Ta powieść stanowi historię o odnajdywaniu siebie, swojego miejsca i sensu życia, odkrywaniu piękna w codziennych drobiazgach, których często nie dostrzegamy w pośpiechu. Autorka w sposób wzruszający i mądry przekazuje czytelnikowi ważne przesłanie, które zostaje z nami po zakończeniu lektury. „Poza sezonem: Nowe początki” to pozycja godna polecenia wszystkim miłośnikom literatury, poszukującym wzruszającej, refleksyjnej i mądrej opowieści.


Jest to też opowieść idealna na długie, jesienne wieczory, które, jakby nie patrzeć, są po sezonie ;)


Dominika Róg-Górecka

2 komentarze:

  1. Jestem ciekawa tej historii, więc będę miała na uwadze tę książkę.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates