poniedziałek, 12 listopada 2018

Z nicości


Uwielbiam gatunek new adult! Dostarcza wiele emocji i wrażeń, a zwroty akcji wręcz wpisane są założenia. Właśnie dlatego z niecierpliwością oczekiwałam trzeciego tomu serii Z popiołów. Czy spełni one moje oczekiwania? Czy dostarczył mi odpowiednią porcję wzruszeń?

Tytuł: Z nicości
Seria: Z popiołów (tom 3)
Autor: Martyna Senator
Wydawnictwo: Czwarta strona

Czasami ma się wszystkiego dość tak bardzo, że jedynym wyjściem jest ucieczka. Eliza porzuca swoje dotychczasowe życie. Pakuje się do jednej walizki, zabiera maszynę do szycia i wyjeżdża. W ten sposób chce zostawić wszystko, co smutne i bolesne. Szybko odnajmuje pocieszenie w ramionach przystojnego tatuażysty. Jednak związek z nim wcale nie jest prosty. Czy chłopak zaakceptuje sekret Elizy?

A więc wreszcie mamy finał! Cała, niezwykle emocjonująca seria, doczekała się godnego zakończenia. Chusteczki powinny być załączone w gratisie, bo zapewniam was, wzruszycie się i to nie raz! Nie brakuje też komizmu! I tak przez całą książkę, przez łzy do śmiechu i z powrotem. Aż chciałoby się powiedzieć: samo życie.

I tak, zdecydowanie byłoby w tym wiele prawdy. Z nicości nie jest zwyczajną powieścią romantyczną. Owszem, wątek miłosny jest kluczowy, jednak autorka wprowadza go delikatnie i subtelnie, nie determinując całości. Bo obok uczuć poruszane są również inne, bardzo poważne problemy, takie jak alkoholizm, czy apodyktyczni rodzice. Ale obok tych wszystkich komplikacji jest też miejsce dla nadziei. Autorka będzie próbowała was przekonać, że czasem cudowne chwile rodzą się w bólu i rozczarowaniu. Z nicości to przede wszystkim piękna opowieść o nowym starcie, o stawianiu wszystkiego na jedną kartę i wychodzeniu życiu naprzeciw. Lubię powieści, które zachęcają do odważnych decyzji, ta jest jedną z nich.

Na uznanie zasługują też bohaterzy. Po prostu nie sposób ich nie polubić. Ale nie dlatego, że są milutcy, wręcz odwrotnie, dlatego że życie ciężko ich doświadcza, a oni są w stanie dalej walczyć o swoje marzenia. W książce pojawiają się też bohaterowie poprzednich części, nie mają jakiś niezwykle kluczowych ról, jednak wpuszczają nas do swojego świata i pozwalają zobaczyć, jak im się wiedzie. Jeśli więc zapałaliście miłością do Sary i Michała lub Kasi i Szymona, czeka was miła niespodzianka.

Nie sposób też narzekać na tempo akcji. Autorka funduje nam prawdziwą jazdę bez trzymanki. Liczne zwroty akcji, czy dynamiczne sceny sprawiają, że trudno się oderwać od powieści. To prawdziwa mieszanka wybuchowa! Jednym słowem, wszystko, co najlepsze w new adult! Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika gatunku.

 
Za powieść dziękuję księgarni Tania Książka! Więcej powieści z kategorii książki dla kobiet znajdziecie na stronie księgarni:)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates