wtorek, 22 stycznia 2019

Top 3 seniorów o których nie sposób zapomnieć


Wczoraj obchodziliśmy dzień babci, dziś dzień dziadka! Seniorom życzymy wszystkiego, co najlepsze. Dużo zdrowia, rodzinnego ciepła, spełnienia marzeń i satysfakcji z każdej chwili. I chociaż nie każdy z was może powiedzieć te życzenia osobiście, wierzę, że je słyszycie. Gdziekolwiek jesteście. Bo gdyby nie wy, nie było by nas.Nie było by wielu pięknych wspomnień i... wspaniałych książek. Dziś zapraszam na top 3 powieści z seniorami, o których nie sposób zapomnieć.

Moją pierwszą myślą na ten temat będzie jest Pani Wiesława z "Pracowni dobrych myśli" (i kilku innych książek Magdaleny Witkiewicz). Jej po prostu nie można nie lubić. Ma w sobie wszystko co fajne w byciu emerytem, ale też całe mnóstwo rozczulających cech. Jest przezabawna i przemiła. Przede wszystkim jednak nie użala się, a potrafi wziąć sprawy w swoje ręce i nieźle namieszać w życiu bohaterów. Taka sąsiadka to skarb!"Powrót do domu" Allan Stratton to dla odmiany powieść młodzieżowa, która do refleksji. Nie jest wcale łatwa i przyjemna, dużo w niej o relacjach babci z wnuczką. Ta historia jest piękna, przejmująca i niezwykle wzruszająca. A babcia... tej bohaterce zdecydowanie bliżej do prawdziwego życia. Wcale nie ma łatwego charakteru (a kto z nas ma), jest równie kochana, co irytująca. Każdy wiek ma swoje prawa, ale ta książka opowiada o niesamowitym uczuciu, którym seniorka darzy wnuczkę (ze wzajemnością). Naprawdę warto przeczytać!

Jedna z naszych recenzentek, Monika Mikłaszewska, z rozrzewnieniem wspomina seniorów z Ani z Zielonego Wzgórza: "Mateusz był dobrotliwym, nieśmiałym staruszkiem, który na Anię przelał całą miłość. Maryla starała się wprowadzić w domu rządy twardej ale sprawiedliwej ręki. Jednak z czasem nauczyła się tego, czego nie musiał uczyć się jej brat, a mianowicie miłości do Ani. Stworzyli jej dom pełen szacunku, zaufania, radości".


To nasza lista top 3 seniorów, o których nie sposób zapomnieć. Jaka byłaby wasza? Jaki tytuł dodalibyście do listy?

2 komentarze:

  1. Ciekawa propozycja. Z twojej listy czytałam tylko "Anię z zielonego wzgórza". Dwie pozostałe muszę nadrobić :) Pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates