sobota, 2 marca 2019

Broken Silence – Natasha PrestonTrauma wyraża się w różny sposób. Czasami skrzywdzona osoba zachowuje się zupełnie normalnie, wygląda na szczęśliwą, spokojną, pogodzoną z trudnymi doświadczeniami. Ale to tylko pozory, maska, który skrywa wielkie pokłady bólu. Jak przepracować coś takiego?


Tytuł: Broken Silence 
Autor: Natasha Preston 
Cykl: Silence (tom 2) 
Wydawnictwo: Feeria Young

Cztery lata, dokładnie tyle minęło od wyjazdu Oakley do Australii. Uciekła przed swoimi demonami i bolesnymi wspomnieniami. Jednak z każdym dniem coraz bardziej zbliża się do momentu, kiedy będzie musiała skonfrontować się z przeszłością. Niedługo proces jej oprawcy, jej ojca... Musi wrócić w rodzinne strony, zmierzyć się ze swoją traumą, ale też... miłością. Bo uciekając zostawiła za sobą nie tylko to co złe, ale też dobre.

"Nawet to, co na pierwszy rzut oka wydaje się nie do naprawy, zawsze można skleić i uratować, zależy tylko, jak bardzo chcemy to zrobić".

Broken silence” to drugi tom serii Silence opowiadającej Oakley. Wydawałoby się, że dziewczyna wszystko “przepracowała”. Zmieniła kontynent, rozpoczęła nowe życie, jednak czeka ją jeszcze jedno wyzwanie, które może otworzyć wszystkie zabliźnione rany, proces. Czy dziewczyna naprawdę uporała się z przeszłością? Bohaterka musi odpowiedzieć sobie na to pytanie i jednocześnie walczyć z… miłością.

Muszę przyznać, że zakończenie pierwszego tomu bardzo mnie zaskoczyło. Nie do końca mogłam zrozumieć zachowanie dziewczyny. I nawet nie tyle jej wyjazd, ile zerwanie z chłopakiem. Kontynuacja rozpoczyna się trochę później, jednak wątpliwości miłosne pozostają takie same. I już samo to powinno zmusić bohaterkę do zastanowienia się nad swoją decyzją. Czy tak się dzieje? Tak, ale w dość rozwlekły sposób. Druga część nie dostarcza nam wielu nowości, a skupia się głównie na przeżyciach wewnętrznych.

Usatysfakcjonowani będą więc czytelnicy lubiący powieści o emocjach, analizowanie uczuć i rozkładanie ich na czynniki pierwsze. Mniej akcji, więcej refleksji, chociaż tu trzeba podkreślić, refleksji stricte młodzieżowej, bez większych wywodów filozoficznych.

Utrzymana została lekka, pierwszoosobowa narracja, przedstawiona na zmianę z perspektywy dwójki głównych bohaterów. Dzięki temu powieść czyta się naprawdę szybko, nawet jeśli sama historia czasami traci na dynamice. 

Broken silence” to tytuł przede wszystkim dla miłośników pierwszego tomu. Jest dobry, ale nie zachwycający i przede wszystkim niewiele dodaje do wątku głównego. Jeśli jednak pokochaliście bohaterów trudne relacje miłosne między bohaterami z przyjemnością poznacie ich kontynuacje, a nawet jedno gratisowe opowiadanie.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates