środa, 8 kwietnia 2020

Megapolis – Adam FaberDobra książka i kubek gorącej czekolady, czy może być coś lepszego? Tak, wiem, rozpusta, ale przecież czasem trzeba odrobinę sobie pofolgować. Ja z rozmarzeniem sięgnęłam po przedostatni tom serii „Kraina Jaaru”. Jak wypadł on na tle pozostałych?


Tytuł: Megapolis
Cykl: Kroniki Jaaru (tom 5)
Autor: Adam Faber
Wydawnictwo: Czwarta strona


Wszystko powoli zmierza do wielkiego finiszu! Tym razem Kate zostaje odwiedzona przez niezwykłego gościa, który przybył do nie… wprost z przyszłości. Ma dla niej niebagatelne zadanie, musi uratować jego świat. Wcześniej czeka ją niebezpieczna podróż i  bitwa z siłami zła. Czy podoła wyzwaniu? Trzeba przyznać, że z każdym kolejnym tomem misje stają się coraz mroczniejsze.

Po raz kolejny historia zaczyna się od niecodziennego pomysłu. Bo przyznajcie, że koncepcja, by ratować świat odległy o 1000 lat, nie pojawia się zbyt często. Za to najbardziej lubię cały cykl, że ani przez chwile nie pozwala się czytelnikami nudzić i w każdej części odrywa coś nowego. Dodatkowo w tym tomie dowiemy się wielu rzeczy, które wcześniej były jedyne zasygnalizowane, tak samo jaka wątpliwości zostanie w końcu wyjaśnione. 

Czytelnika czeka też prawdziwy smaczek, czyli motyw podróży w czasie. Jest to jeden z moich ulubionych wątków, który jednocześnie sprawi, że ta część stała się dla mnie jedną z najlepszych w całym cyklu. 

Co do samego biegu wydarzeń, to opowieść bez wątpienia jest bardzo intensywna i dynamiczna. Momentami wszystko staje się trochę przesadnie zagmatwane i nierzeczywiste, ale jestem w stanie to wybaczyć, to w końcu fantastyka 😊

Na plus należy za to policzyć postacie poboczne. Wreszcie okazuje się, że każdy z nich miał nie tylko swoje miejsce w fabule, ale też istotny na nią wpływ. Wszystko zaczyna się łączyć, zazębiać i wyjaśniać.

Barwne opisy, ciekawy świat i fantastyczna przygoda! To wszystko razem daje naprawdę niesamowite połączenie. Jeśli więc lubicie książki kierowane do młodszego czytelnika i jesteście w stanie przymknąć oko na pewne naciągane sposoby na popchnięcie akcji, koniecznie sięgnijcie po ten tom.


2 komentarze:

  1. Książka na pewno zyska wielu swoich zwolenników. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Próbowałam zapoznać się z tym cyklem, ale mi nie podszedł!

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates