czwartek, 20 sierpnia 2020

Łowca – Agnieszka Pruska


Powieści o seryjnych mordercach to książki, które jednocześnie oburzają i… fascynują. Co próbujemy w nich znaleźć? Wyjaśnienia, czemu ktoś robi tak niewyobrażalne rzeczy? A może przyciąga nas to, co zakazane i na skraju tabu? 


Tytuł: Łowca

Cykl: Komisarz Barnaba Uszkier (tom 5)

Autor: Agnieszka Pruska

Wydawnictwo: Oficynka


Wydawałoby się, że nic nie zaskoczy doświadczonego policjanta. Okazuje się jednak, że „fantazja” pewnego mordercy jest szokująca nawet dla Barnaby Uszkiera. Pierwsze morderstwo to obraz niesamowitego okrucieństwa, a potem… wcale nie jest lepiej. Zaczyna się wyścig z czasem, którego stawka jest naprawdę wysoka.


Najnowsza powieść Agnieszki Pruskiej, czyli „Łowca”, to piąty tom przygód policjanta Barnaby. Jeśli akurat tę część macie w rękach i zastanawiacie się, czy można ją czytać w oderwaniu od poprzednich, to na własnym przykładzie stwierdzam, że jak najbardziej. Historia jest kompletna, dlatego jeśli tylko nie możecie od razu sięgnąć po pierwszy tom (co polecam), to rozpoczęcie przygody od końca również zachęci do całego cyklu.


Wszystko to za sprawą ciekawej oraz intrygującej fabuły. Sprawa już od samego początku mrozi krew w żyła, ale też niesamowicie wciąga. Chociaż sama akcja nie pędzi na łeb na szyję, w moim odczuciu była wystarczająco dynamiczna i jednocześnie dopracowana.


Na uwagę zasługuje też kreacja ciekawych bohaterów, każda z postaci z jakiegoś względu przykuwa uwagę czytelnika. Tak samo dużą zaletą powieści jest lekka narracja i przystępne opisy. Również sporo dialogów sprawia, że książkę czyta się dosłownie jednym tchem.


Jednak najbardziej wciągnęło mnie to, że sama próbowałam rozwikłać intrygę. Sporo fałszywych tropów sprawiło, że historia była nie lada wyzwaniem. Jeśli więc lubicie tego typu zabiegi, cenicie sobie nieprzewidywalność, ten cykl z pewnością przypadnie Wam do gustu.


Cieszę się też, że piąty tom nie tylko dało się czytać bez znajomości poprzednich części, ale też że „Łowca” zachęca do poznania pozostałych. I wiecie co? Ja się dam skusić. Z pewnością wrócę do was z kolejnymi. recenzjami.


Dominika Róg-Górecka


2 komentarze:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates