niedziela, 4 października 2020

Będziesz moja – Diana Brzezińska


Mam wrażenie, że już chyba wszyscy przeczytali tę książkę! Swojego czasu było o niej naprawdę głośno. W moje łapki wpadła dopiero niedawno. Jak oceniam kryminał Diany Brzezińskiej? Czy skradł moje serce?

 

Tytuł: Będziesz moja

Cykl: Ada Czarnecka i Krystian Wilk (tom 1)

Autor: Diana Brzezińska

Wydawnictwo: Otwarte


Ona, rudowłosa profilerka o ciętym języku i skłonnością do spektakularnych spóźnień. On, zawodowo: policjant, z pasji: pies na baby. Nie do końca wiadomo, czy lubią siebie, czy wzajemne docinki. Prawda jest jedna, muszą współpracować, bo w Szczecinie grasuje seryjny morderca, który nie będzie czekać, aż się dogadają. Jednak nikt nie zamierza piłować pazurków. Ale to wszystko dla dobra sprawy…

 

Główni bohaterowi to świetny duet, są jak ogień i woda, chociaż teoretycznie nic ich nie łączy, w praktyce mają więcej wspólnego, niż skłonni są przyznać. Ich kreacja nie jest może nowatorska, oparcie rozmów o pyskówki, to w zasadzie standard wśród literackich stróżów prawa i porządku, niemniej jest fajnie wykonany. Autorka stworzyła ciekawe postaci, których charaktery z każdą stroną zyskują w oczach czytelnika.

 

Akcja nie pędzi na łeb na szyje. Mamy czas lepiej poznać naszych bohaterów, zarówno od strony zawodowej, jak i prywatnej. Trzeba przyznać, że te światy nieustannie się krzyżują, na czym zyskuje zarówno wątek kryminalny, jak i motyw życia osobistego. Nic nie jest idealne, ani jednoznaczne. Kulminacyjny motyw zbliża się wielkimi krokami.

 

Jeśli chodzi o intrygę, to ta w całości wyjaśnia się w „Będziesz moja”. Zarówno pomysł, jak i wykonanie, naprawdę nieźle się sprawdzają. Byłam zaintrygowana dochodzeniem i z dużym zainteresowaniem śledziłam jego rozwój.

 

W wątku osobistym zabrakło zdecydowania. Wszystko się zarysowało, zmierzało do tragedii, ale… nic się nie stało. Nic ostatecznego. Ten motyw odgrywa drugoplanową rolę, chociaż chętnie widziałabym go więcej. Pomimo tego, że spodziewam się, do czego zmierzają relacje między bohaterami, zabrakło mi trochę śmielszych decyzji. Domyślam się, że kwestie te zostały rozplanowane na kolejne tomy.

 

„Będziesz moja” to ciekawy, lekki i wartki kryminał, przy którym miło spędziłam czas. Ciekawa zagadka, nieidealni bohaterowie i dobrze napisana opowieść. Polecam!


Dominika Róg-Górecka

4 komentarze:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates