poniedziałek, 26 lipca 2021

Powrót milionera – Izabella Frączyk, Jagna RolskaCzy mieliście już może okazję poznać Dankę Popiołek i Emila Kastnera – bohaterów książek Izabelli Frączyk i Jagny Rolskiej? To im będziemy towarzyszyć w ich kolejnych szalonych perypetiach. Nasi wygnańcy wrócili już z malowniczej greckiej wyspy (jeżeli nie wiecie, o czym piszę, nadróbcie jak najszybciej zaległości i przeczytajcie Kaprys milionera i Upadek milionera, bo naprawdę warto), ale w Warszawie również nie będą się nudzić.

 

Tytuł: Powrót milionera

Cykl: Kaprys milionera (tom 3)

Autor: Izabella Frączyk, Jagna Rolska

Wydawnictwo: Prószyński i s-ka

 

Emil nadal musi się ukrywać, już wie, kto mu zagraża i zrobi wszystko, aby ta osoba zapłaciła za wszystkie krzywdy, jakie wyrządziła Kastnerowi i jego bliskim. Danka dostaje niespodziewaną propozycję zagrania głównej roli w filmie opartym na jej własnej historii i z dnia na dzień trafia do świata show-biznesu. Jak sobie tam poradzi? Czy Emil będzie mógł wrócić w końcu do własnego imienia i nazwiska i zapomnieć raz na zawsze o Marianie Motyce? No i najważniejsze, czy nasi bohaterowie będą w końcu żyli długo i szczęśliwie? I z kim? O tym już przekonacie się sami.

 

Uwielbiam książki Izabelli Frączyk, jej powieści zawsze porywają mnie od pierwszej strony i nie chcą puścić, aż do ostatniej. Po serię napisaną razem z Jagną Rolską też oczywiście musiałam sięgnąć i nie zawiodłam się.

 

Duet Frączyk i Rolska stworzył cykl książek ostatnio bardzo modnych. Uzupełnieniem ciekawej historii jest tu seks, Bardzo dużo seksu... i namiętności, opisanych jednak tak, że czyta się to wszystko bardzo przyjemnie, a i tak historia głównych bohaterów gra tu pierwsze skrzypce.

 

Drugim plusem tej książki są właśnie protagoniści. Ich kreacje zachwycają. Dankę, tę prostą, bezpośrednią osobę, pełną silnej woli pokochacie od razu. Emil to równie wspaniały człowiek. Choć nad jego poczynaniami w pierwszej części cyklu można było od czasu do czasu pokiwać z niedowierzaniem głową, podejrzewam, że teraz stracicie ją dla niego bezpowrotnie. Bohaterowie drugoplanowi to również arcyciekawa galeria postaci, które wzbudzą w Was wiele przeróżnych emocji.


Autorki w umiejętny i bardzo uroczy sposób łączą tu dwa polskie światy. Świat bogaczy, multimilionerów i osób z show-biznesu, które posiadają w bród pieniędzy i mogą spełniać wszystkie swoje zachcianki. I świat zwykłych zjadaczy chleba, z trudem wiążących koniec z końcem. Wizyta na Ursynowie, gdzie chwilowo wynajmie mieszkanie Marian vel Emil, będzie niezapomnianą lekcją życia zarówno dla niego jak i dla czytelnika. 

Powrót milionera nie jest pozbawiony pewnej, nawet dość dużej dozy poczucia humoru. Gwarantuję Wam, że podczas lektury uśmiech będzie rozjaśniał Waszą twarz raz po raz i podczas tej podróży będziecie się naprawdę dobrze bawić.

No cóż, Kochani, nie będę Was dłużej zanudzać. Jeżeli macie do nadrobienia zaległości to sięgnijcie natychmiast po pierwsze części tego cyklu, a jeśli naszych bohaterów już dobrze znacie, to podejrzewam, że już przebieracie niecierpliwie nogami, aby natychmiast poznać ich dalsze losy. Miłej lektury i do następnego!


Dorota Skrzypczak

1 komentarz:

  1. Nie miałam jeszcze okazji poznać tego cyklu, ale kiedyś może się to zmieni.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates