niedziela, 15 sierpnia 2021

Dogs – M. A. BennettCzasem psy udają wilki, czasem wilki grają rolę psów. Czy i tym razem Greer będzie tylko ofiarą, a może to on zacznie polować?

 

Tytuł: Dogs

Cykl: Stags (tom 2)

Autor: M. A. Bennett

Wydawnictwo: Media Rodzina

 

Wydawać by się mogło, że to, co złe dawno minęło. Szkoła się zmieniła. Nauczyciele są inny. Nawet Henry jest nowy. Czy to znaczy, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane? Że nic już nikomu nie gorsi? Cóż… nie tak szybko kończy się kilkusetletnią tradycję, a nie wszystko jest tym, czym się wydaje na pierwszy rzut oka.

 

„Dog” to drugi tom oraz bezpośrednia kontynuacja „Stags”. W przeciwieństwie do pierwszej części tym razem thrillerowego napięcie wyczuwalne jest już od pierwszych stron. Czytelnik czuje, że coś jest nie tak, ale ciężko mu wskazać co konkretnie. To uczucie jest niczym swędzenie nogi, zdrowy rozsądek sugeruje, że nic tak nie ma, ale może właśnie wspina się po tobie jadowity pająk? Nigdy nic nie wiadomo!

 

Ta część podobała mi się bardziej, niż poprzednia. Chociaż pomysł i wykonanie nadal są świetne, to przeważające znaczenie miało miejsce akcji. Tym razem historia rozgrywa się w zabytkowej szkole rodem z Harrego Pottera, wśród ludzi, z których potencjalnie każdy jest wrogiem, a spora część opowieści rozgrywa się na scenie, gdzie przecież każdy TYLKO gra (ale czy na pewno)? Wszystko to razem dało bardzo klimatyczną atmosferę.Bez zmian pozostała za to lekka, bardzo młodzieżowa narracja, która trafi do nastoletniego czytelnika. Autorka poruszyła też więcej motywów związanych z przyjaźnią, a nawet miłością. Bo o ile wcześniej bohaterowie dopiero się poznawali, to teraz ich relacje raz są wsparciem, raz utrudnieniem.


„Dogs” czytałam z zapartym tchem, również dzięki licznym nawiązaniom do filmów, literatury, a nawet historii. Dzięki nim intryga nabrała też drugie dno, a wszystko, czego dowiedzieliśmy się wcześniej, wymagało zweryfikowania. „Stags” to świetna seria dla nastoletnich czytelników, ale też osób, które raz na jakiś czas lubią sięgnąć po coś lekkiego.


Dominika Róg-Górecka

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates