sobota, 7 stycznia 2023

Siła emocji. Jak je rozpoznać, kontrolować i ułatwić sobie życie


Zdarza Ci się, że zły humor psuje Ci cały dzień? Albo dręczą Cię wyrzuty sumienia, chociaż rozsądnie myśląc, nie masz sobie nic do zarzucenia? A może nie potrafisz ogarnąć innych emocji? Jeśli tylko interesuje Cię bardziej świadome życie, w tej książce znajdziesz sporo pożytecznej wiedzy.


Autor opisuje w swojej publikacji różnego rodzaju emocje, wyjaśnia, jak powstają i w jaki sposób wpływają na nasze zachowanie. Podkreśla też, że są one ważnym elementem naszego życia i nie należy ich ignorować lub tłumić, ale raczej nauczyć się je akceptować i radzić sobie z nimi w sposób zdrowy i produktywny.

W pierwszej kolejności otrzymujemy rozdział ogólny, dotyczący emocji jako takich oraz zwięzłe wyjaśnienie, czemu powinniśmy wziąć je po kontrole. Następnie autor omawia każdą z nich i tłumaczy, w jaki sposób możemy wykorzystać je (tak, nawet te negatywne) na swoją korzyść. Co ciekawe, jest tu sporo emocji, czy stanów, które nie sądziłam, że znajdę w tej publikacji np. motywacja czy prokrastynacja.

Plusem tego tytułu jest prosty, przystępny język. Nawet osoby, które pierwszy raz sięgają po tytuł z kategorii „samorozwój”, nie będą miały problemów ze zrozumieniem treści. Z drugiej strony miałam wrażenie, że autor wiele tematów omawia zbyt skrótowo. Naprawdę liczba kwestii, które porusza, jest ogromna. Mimo tego każdy z rozdziałów zajmuje ledwie kilka stron. Niestety, nie dało się wszystkiego zaprezentować w wyczerpujący sposób w tak skrótowej formie.

W książce znajdziemy za to szereg praktycznych rad i ćwiczeń, które pomogą nam lepiej rozpoznawać swoje emocje i uczyć się je kontrolować. Autor proponuje też różne strategie radzenia sobie z trudnymi emocjami, takimi jak lęk czy złość, oraz informuje, jak korzystać z pozytywnych emocji, by wspierać nasze działania i osiągać lepsze rezultaty.

Ogólnie rzecz biorąc, „Siła emocji” to bardzo cenna lektura dla każdego, kto chce lepiej rozumieć swoje emocje i nauczyć się z nimi lepiej radzić. Autor pisze zrozumiale i przekonująco, a jego rady są praktyczne i łatwe do zastosowania w codziennym życiu. Jeśli szukacie pomocy w lepszym zrozumieniu i kontrolowaniu swoich emocji, ta książka z pewnością Wam pomoże.

Dominika Róg-Górecka

3 komentarze:

  1. Takie książki są na pewno potrzebne, gdyż wiele ludzi nie radzi sobie z emocjami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię sięgać po takie książki. Tą chętnie przeczytam

    OdpowiedzUsuń
  3. Wartościowa książka. Z chęcią bym przeczytała

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates