środa, 10 maja 2023

Po protu keto – Ryan SuzanneDieta keto ma w sobie coś, co mnie urzeka. A konkretnie czegoś nie ma: węglowodanów. To właśnie one stanowią plagę dzisiejszych czasów. I to wcale nie dlatego, że same w sobie są złe, ale ponieważ mamy tendencję do ich nadużywania. Z tego względu lubię sięgać po książki kulinarne, które pomogą mi w ich ograniczeniu.


Tytuł ten, jak wiele innych z tego rodzaju, zaczyna się od przedstawienia historii autorki. Kobieta ta cierpiała na sporą nadwagę i związane z nią choroby. Chociaż testowała różne diety, żadna z nich jej nie pomogła, przynajmniej na dłużej. Z tego co zrozumiałam, problemem nie były same metody, ale to, że autorka nie potrafiła przy nich wytrwać. Dopiero dieta keto pozwoliła jej uzyskać i utrzymać upragnioną wagę.


W następnej części dowiadujemy się kilku podstawowych informacji na temat diety ketogenicznej. Autorka wyjaśnia, na jakiej zasadzie ona działa i jakie skutki przynosi. Chociaż skupia się na kwestii dotyczącej utraty nadmiarowych kilogramów, nie brakuje też garści informacji na temat wpływu zdrowotnego. Chociaż część tę można potraktować bardziej jako wprowadzenie, w końcu to jednak książka kulinarna, to nie sposób odmówić jej wielu praktycznych wskazówek.


Przejdziemy jednak do jedzenia! Przepisy, które stanowią główną część książki, zostały przystępnie opisane i pięknie sfotografowane. W mojej ocenie poziom ich trudności jest łatwy, a ledwie czasami: średniozaawansowany. Dlatego nawet największy laik nie powinien mieć problemów z ich przygotowaniem.Dużym plusem są też łatwo dostępne produkty. Owszem, bez mąki migdałowej i paru podobnych dodatków, się nie obyło, ale to w końcu dieta ketogeniczna i rezygnacja z najbardziej podstawowych, dostępnych w każdym domy składników, jest częścią założeń. Nie ma jednak wielu „udziwnień” i większość składników da się kupić w przeciętym wielkopowierzchniowym markecie.


Kolejną zaletą jest przygotowany jadłospis. Z tego względu książka sprawdzi się zarówno jako początek diety, jak i urozmaicenie codziennego menu. Jeśli więc szukacie ciekawych, ale prostych, przepisów keto – tu je znajdziecie.


Dominika Róg-Górecka

3 komentarze:

  1. Nie probowałam nigdy tej diety. Może kiedyś spróbuję takich potraw

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno wiele ciekawych przepisów. Nigdy nie stosowałam tej diety

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates