piątek, 26 maja 2023

Silna psychika – Zbigniew Ryżak


Ostatnie lata były dla wszystkich bardzo wymagające. Pandemia, wojna na Ukrainie, inflacja – to tylko niektóre z wyzwań, które stawiają nam współczesne czasy. Niemniej jednak, nawet poza tymi trudnościami, życie samo w sobie nie jest lekkie, a każdy z nas ma swoje mniejsze i większe problemy do rozwiązania.


Z tych względów książka „Silna psychika” jest nie tylko wartościową, ale też potrzebną lekturą. Co ciekawe, autorem tego poradnika jest mężczyzna, co nieczęsto się zdarza w przypadku książek tego typu (przynajmniej tych, z którymi ostatnio miałam styczność). Zbigniew Ryżak prezentuje bardzo ciekawą koncepcję, według której sposoby radzenia sobie ze stresem są zależne od naszej kondycji psychicznej. Co istotne, autor przedstawia tę koncepcję w prosty i przystępny sposób.

Książka „Silna psychika” nie tylko opisuje teoretyczne aspekty stresu, ale również omawia wiele praktycznych sposobów radzenia sobie z nim. Z. Ryżak wyjaśnia sam mechanizm stresu, a także przedstawia różne techniki zarządzania stresem. Warto zaznaczyć, że autor podkreśla, iż stres nie jest jedynie zjawiskiem negatywnym, lecz może mieć także pozytywne aspekty.

Osobiście uważam, że koncepcja prezentowana przez Zbigniewa Ryżaka jest trafna i wartościowa. Często poradniki nie niosą dla mnie zbyt wiele wartości dodanej, ale „Silna psychika” jest wyjątkiem. Czytając ten tytuł znalazłam odpowiedzi na kilka pytań, które już jakiś czas chodzą mi po głowie. Czy zawsze wystarczy „wziąć się w garść”? Dlaczego ta metoda raz działa, a kiedy indziej jest szkodliwa? Jeśli też się nad tym zastanawiacie, koniecznie sięgnijcie po ten tytuł. Dodatkowa książka ta została wzbogacona jest o omówienie ciekawych badań naukowych, które potwierdzają przedstawiane techniki, ale też wiele uświadamiają czytelnikowi.

Jednym z niewielu minusów tej książki jest to, że same metody radzenia sobie ze stresem nie są jakoś szczególnie przełomowe. Jednakże autor omawia je w sposób zwięzły, podsumowujący najważniejsze tematy. Dlatego, jeśli czytelnik już wcześniej zetknął się z tymi metodami, nie będzie odczuwał zmęczenia czytaniem o nich ponownie.

Podsumowując, "Silna psychika" to dobry i przystępny poradnik, który omawia temat radzenia sobie ze stresem oraz przedstawia skrótowe podsumowanie najważniejszych metod. Jest to wartościowa książka, szczególnie dla osób zainteresowanych tą tematyką.

Dominika Róg-Górecka

1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates