piątek, 21 czerwca 2024

Niejadki i nie tylko – Małgorzata Jackowska

#WspółpracaRecenzencka #Mamania 


Ni


Jest to też pozycja bardzo praktyczna. Oprócz zrozumienia teoretycznych podstaw rodzice otrzymują też cały zestaw praktyk, które wspierają poznawanie nowych smaków. Nie brakuje też informacji o tym, co utrudnia maluchowi otwieranie się na nowe posiłki. Dzięki temu możemy łatwo przeanalizować zasady panujące w naszym domu i poprawić je na lepsze. Wszystko to jednak utrzymane jest w przyjaznej narracji, bez obwiniania rodziców, nawet jeśli ich dotychczasowe pomysły nie były najlepsze.


Książka podzielona jest na tematyczne rozdziały, dzięki którym w przyszłości będzie łatwo wrócić do określonego zagadnienia. W przypadku poradników jest to nieoceniony plus.

Jeśli miałabym wskazać coś, co nie do końca mi pasowało, to w zasadzie byłyby to jedynie powtórzenia. Autorce zdarzało się paru krotnie podkreślać te same wnioski, które, chociaż ważne, zdążyłam już zapamiętać wcześniej.

Co ciekawe, wcześniej czytałam książkę z tej samej serii pt. „Kiedy zacznie mówić”. Tam również poruszony został temat mówienia i… było tam omówione zagadnienie, które tutaj nie zostało ujęte. Z tego względu polecam zaznajomić się z obydwiema pozycjami.Na ten moment uważam, że wiem wszystko, co powinnam. Planuję też wrócić do tej książki, gdy temat będzie dla mnie bardziej aktualny.

Co sądzicie o takich publikacjach? Czytałyście lub planujecie czytać książki dotyczące wychowywania dzieci?

Dominika Róg-Górecka

2 komentarze:

  1. Super książka. Dla mojego synka idealna.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka warta uwagi. Na pewno może pomóc niektórym rodzicom.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates