niedziela, 9 grudnia 2018

W ułamku sekundy – Alex Kava


Czasami praca staje się obsesją. Chcemy być doskonali, niezastąpieni, zawsze przekraczać oczekiwania. Przesada jednak nigdy nie kończy się dobrze. A gdy praca polega na ściganiu groźnego psychopaty, cóż... obsesja na tym punkcie po prostu nie może się dobrze skończyć.

Tytuł: W ułamku sekundy
Autor: Alex Kava
Cykl: Maggie O'Dell (tom 2)
Wydawnictwo: Harper Collins

Nazwali go Kolekcjonerem i to bynajmniej nie dlatego, że zbiera niepotrzebne bibeloty. Zbiera, ale... ofiary, a potem pozbywał się ich w wyjątkowo okrutny sposób. Jest niezwykle inteligenty i przebiegły. Ciągle się chowa i jest o krok przed policją. Nawet złapany potrafi uciec z więzienia. Maggie O'Dell zrobi wszystko, żeby go skazać. Poświęciła dwa lata na poszukiwania i nie zamierza odpuszczać. Ta sprawa staje się jej obsesją, a kobieta coraz mniej odróżnia życie zawodowe od osobistego. Chce zemsty, odwetu za wszystkie okrutnie potraktowane ofiary. Czy Maggie wciąż pamięta... że jest z policji? A może pościg za psychopatą odkryje najmroczniejsze strony jej charakteru?

Jakiś czas temu miałam przyjemność recenzować Przedsmak zła, książkę będącą prequelem do serii o Maggie O'Dell. Ta powieść zrobiła na mnie ogromne wrażenie, wciągnęła, a jednocześnie przeraziła. Dlatego z zainteresowaniem wróciłam do mrocznego świata policyjnej profilarki.

Po raz kolejny nie rozczarowałam się. W ułamku sekundy porywa czytelnika już od pierwszych stron. Wartka akcja, intrygująca zagadka i dynamiczne opisy. Całe szczęście bez zbędnych scen, czy niepotrzebnego przedłużania. Historia jest niezwykle dynamiczna i bardzo skoncentrowana na głównym wątku.

Warto podkreślić, że jest to thriller psychologiczny o ciężkiej, wciągającej atmosferze. W powieści wyraźny jest klimat szaleństwa oraz moralnych dylematów. Głównej bohaterce przyjdzie przemyśleć wiele kwestii, a wraz z nim czytelnikowi. Co jest moralne, a co niekoniecznie? Czy okoliczności uzasadniają wyście poza regulamin?

Ale przede wszystkim... to napięcie! Jeśli cenicie sobie książki, które nie pozwalają wam myśleć o niczym innym, to ta zdecydowanie się sprawdzi. Od początku aż do samego końca siedziałam jak na szpilkach! To, co autorka zgotowała swoim bohaterom, przechodzi ludzkie pojęcie!

Świetnym elementem jest wprowadzenie do powieści makabry... o psychologicznym wymiarze. Okropne wydarzenia nie pozostają bez wpływu na agentkę. Kolekcjoner pogrywa z nią na wyższym poziomie, chce nią manipulować, chce ją złamać. I jego działania powoli przynoszą skutek. Ale czy osiągnie zamierzony cel? Tego wam zdradzić nie mogę! Dodać mogę tylko, że autorka czynić będzie starania, by na Kolekcjonera, ale też samą agentkę, czytelnik spojrzał w inny sposób.

No i oczywiście finał! Nie zabrakło akcji, napięcia i emocji – jednym słowem wszystkiego, co potrzeba dobremu thrillerowi. Samo zakończenie było raczej typowe, jednak zdecydowanie satysfakcjonujące. Polecam z czystym sumieniem każdemu miłośnikowi gatunku!


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates