wtorek, 14 maja 2019

Uczta dla maluszka


Miałam już przyjemność pisać o książce kulinarnej Moniki Mrozowskiej. Tym razem sięgam po następną. Czy po intrygującym świecie zup tytuł z przepisami dla dzieci również zdobędzie moje uznanie?


Tytuł: Uczta dla maluszka
Autorki: Katarzyna Błażejewska-Stuhr i Monika Mrozowska
Wydawnictwo: Zwierciadło

Każdy rodzic i to nawet ten potencjalny, zdaje sobie sprawę, że karmienie maluchów to nie taka prosta sprawa. Im bardziej zagłębiają się w temat, tym więcej napotykają komplikacji. Najpierw trzeba ustalić co tak naprawdę dziecko może jeść, kiedy jaki produkt wprowadzić. A potem następuje etap klasycznego „niejadka” i problem, jak ugryźć marudzenie przy jedzeniu. Jak widzicie, jest o czym pisać i autorki faktycznie to robią. Zanim przejdziemy do przepisów mamy 79 stron solidnej wiedzy, czyli całe mnóstwo porad jak podejść do karmienia maluszka i to praktycznie od pierwszych jego dni życia.

Ta książka jest w całości zdeterminowana potrzebowali odbiorcy :) W związku z tym przepisy są ułożone zgodnie z wiekiem dziecka, co bez wątpienia jest bardzo pomocne dla rodziców. Sposób ich rozpisania jest niezwykle czytelny, ale też praktyczny. Na górze nazwa dania, potem ilość porcji, następnie składniki i receptura. Proste, łatwe i przyjemne. A do tego naprawdę nieźle się prezentuje, jednym zdaniem estetyczny minimalizm.

A teraz spójrzmy na całość oczami, a w zasadzie ustami dziecka. Dużym plusem tych przepisów jest to, że przygotowuje się je od dwóch do dosłownie kilu składników. Nie potrzeba ani wielkich starań ani zakupów, a efekt jest naprawdę ładny i kolorowy. Z pewnością niejeden maluch z zachwytem spałaszuje całą porcję.

Jednak poza tym, że rodzice wreszcie mają nowe przepisy dla swoich dzieci, to również sami nie będą poszkodowani. Receptury z książki są na tyle ciekawi, że sami ze smakiem zjedzą przygotowane dania. Mnie książka zainspirowała do przetestowania mleka z sezamu. Nie są to więc propozycje wyłącznie dla dzieci, ale tak naprawdę dla każdego kto lubi dobrze, smacznie i pomysłowo zjeść. Szczególnie polecam rodzicom, ale również wszystkim, którzy nie mają dużo czasu czy chęci na gotowanie. Przepisy z tej "Uczty malucha" są przede wszystkim proste i pyszne!

Książkę "Uczta dla maluszka" przekazała do recenzji księgarnia internetowa selkar.pl.Selkar_logo_tagline

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates