wtorek, 21 maja 2019

Zapowiedzi książkowe – maj cz. 2


Druga połowa maja to przede wszystkim przygotowania do Warszawskich Targów Książki. Na rynku trochę mniej się dzieje, ale wciąż można znaleźć wiele ciekawych premier. Nie jesteście przekonani? Sprawdźcie sami!


Tytuł: Glow and shadow. Walka o marzenia
Autor: Ana Rose 
Wydawnictwo: WasPos
Data premiery: 20.05.2019

Ava przyjeżdża do LA z zamiarem spełnienia swoich marzeń. Dostaje się do drużyny cheerleaderskiej LA Galaxy, gdzie może rozwinąć swoją pasję. Tam właśnie – poznaje jego. Chłopaka, na widok którego miękną jej kolana, a serce przyspiesza, ale... wie, że za związek z nim – zostałaby wyrzucona z drużyny. 
Aiden to wschodząca gwiazda piłki nożnej w LA Galaxy – zna swoją wartość i skutecznie robi karierę. Przekonany jest, że to, co złe, dawno zostawił za sobą. Czy to, co było, rzeczywiście odejdzie w niepamięć, czy wywróci jego życie do góry nogami?
Przekonaj się, jak zakończy się historia dziewczyny o szlachetnym sercu i chłopaka, którego powoli dogania mroczna przeszłość... 


Tytuł: Cari Mora
Autor: Thomas Harris
Wydawnictwo: Agora
Data premiery: 21.05.2019

Thomas Harris, twórca Hannibala Lectera, Autor "Milczenia owiec" i "Czerwonego smoka", wraca po 13 latach z nową książką. "Cari Mora" to wciągająca opowieść o złu, chciwości i mrocznej obsesji – Harris w najwyższej formie!

Przestępcy od lat próbują wytropić skarb ukryty pod posiadłością należącą niegdyś do Pablo Escobara w Miami Beach. W wyścigu po 25 milionów dolarów w złocie prowadzi targany chorymi namiętnościami Hans-Peter Schneider – człowiek, który zarabia na życie, realizując przerażające fantazje bogaczy. 

Na drodze staje mu Cari Mora, piękna strażniczka rezydencji, która znalazła w Stanach schronienie przed przemocą panującą w jej kraju. Schneider wkrótce pozna zaskakujące umiejętności Cari i przekona się, jak silna jest jej wola walki. 

Między męskim pragnieniem a kobiecym instynktem przetrwania czają się potwory. 

A żaden pisarz nie kreuje potworów tak sugestywnie jak Thomas Harris

Tytuł: The Darkest Star. Magiczny pył
Autor: Jennifer Armentrout 
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 22.05.2019

Siedemnastoletnia Evie Dasher zostaje wciągnięta przez wir niebezpiecznych wydarzeń w klubie, jednym z niewielu miejsc, w którym ludzie i Luksjanie mogą się ze sobą swobodnie kontaktować. Kiedy dziewczyna poznaje Luca, który jest obłędnie przystojny, początkowo zakłada, że jest on członkiem rasy świetlistych. Prawda wygląda jednak tak, że jest kimś o wiele potężniejszym... Rosnące zainteresowanie Evie prowadzi ją coraz głębiej do świata, o którym do tej pory tylko słyszała. W którym wszystko, w co dotychczas wierzyła, zostaje wywrócone do góry nogami... Tytuł: Nowy Świat
Autor: Ałbena Grabowska
Wydawnictwo: Jaguar
Data premiery: 22.05.2019

Sky, Estra i Maroon to przyjaciele, którzy osieroceni po buncie maszyn, dorastają razem w Kolebce, osobliwym domu dziecka rządzonym przez tak zwanych Rodziców. Przy pierwszej sposobności uciekają i ukrywają się wśród im podobnych mieszkańców nizin społecznych. Estra, specjalistka od sieci informatycznych zajmuje się ochroną przyjaciół, Sky przenosi w umyśle dane, co pozwala przetrwać w Nowym Świecie. Maroon, pół hybryda, pół człowiek, pracuje w kopalni, aby zapewnić wszystkim byt. 

Po apokalipsie świat dzieli się na dwie części; niższe warstwy zamieszkują szeregowi pracownicy pozbawieni praktycznie praw. Codziennie obserwują Wyżynę, krainę do której nie mają dostępu, a którą zamieszkują niczego nieświadomi wybrańcy. Któregoś dnia zostaje porwana córka prezydenta Wyżyny, a spokojne życie przyjaciół okazuje się iluzją. Jeśli nie chcą powrócić do miejsca, z którego uciekli, ocalić świat i znaleźć uciekinierkę, muszą udać się na Wyżynę. 

Co jest prawdą, a co iluzją? Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Te kwestie muszą rozstrzygnąć, aby uratować swoje życie. 

Tytuł: Aleja potępienia
Autor: Roger Zelazny
Wydawnictwo: Rebis
Data premiery: 28.05.2019

Klasyka literatury postapo. Kultowa powieść wielokrotnego zdobywcy nagród Hugo i Nebula

Wojna nuklearna spustoszyła świat. W Ameryce Północnej ocalali ludzie usiłują przetrwać w niewielkich enklawach, pozostałościach dawnych stanów. 

Hell Tanner, brutalny członek gangu motocyklowego, otrzymuje szansę odkupienia swych win. Na wschodzie wybuchła epidemia i ktoś musi dostarczyć szczepionkę z Los Angeles do Bostonu. Tanner rusza Aleją Potępienia, by mierzyć się z promieniowaniem, gniewem natury, zmutowanymi zwierzętami i jeszcze gorszymi niż one ludźmi. 

Powieść nominowana w 1968 r do nagrody Hugo. Na jej podstawie powstał w 1977 roku film, była także inspiracją dla utworu legendarnej grupy Hawkwind. 

Tytuł: Punk 57
Autor: Penelope Douglas
Wydawnictwo: NieZwykłe
Data premiery: 29.05.2019

Jest pewna dziewczyna, która pisze do mnie listy. 

Kiedy byliśmy młodsi, nauczyciele z mojej szkoły i szkoły Ryen połączyli nas w parę korespondencyjnych przyjaciół. Nauczyciel Ryan myślał, że ktoś o imieniu Misha na pewno jest dziewczyną. Z kolei mój nauczyciel myślał, że Ryen to imię chłopaka. 
I tak to się zaczęło i trwa nieprzerwanie od siedmiu lat. 
Ryen zawsze pisze listy na czarnych kartkach. Czasami wysyła mi jeden w tygodniu, czasami dostaję od niej trzy listy w ciągu jednego dnia. 
Ustaliliśmy trzy zasady. Nie będziemy się kontaktować przez social media, nie dzwonimy do siebie, nie wysyłamy sobie zdjęć. 
Wszystko działało... do czasu. 
Pewnego dnia zobaczyłem zdjęcie dziewczyny w internecie. Nazywała się Ryen. Było w niej coś znajomego. 
Nie mogłem przestać o niej myśleć. Musiałem ją zobaczyć. 
To była ona. 
Nie spodziewałem się tylko, że kiedy już ją poznam, okaże się, że dziewczyna z listów nie istnieje. 

Tytuł: Gaming House
Autor: Dominika Smoleń
Wydawnictwo WasPos
Data premiery: 21.05.2019
Nasz patronat medialny!

Przygody, które potrafią rozbawić do łez. Kiedy grupa znajomych zdecydowała się zamieszkać razem, nie zdawała sobie nawet sprawy z tego, jak wiele rzeczy może nie wyjść po ich myśli i jak wiele dramatów może zawitać do ich życia. Jak każdy jednak wie – na przyjaciół zawsze można liczyć. Pytanie tylko – czy na tych też? “Gaming house” to wspaniała, lekko humorystyczna historia, która wprowadzi w Wasze życie wiele uśmiechu. Dajcie jej szansę i pozwólcie zanurzyć się w wir prawdziwej miłości i ponadczasowej przyjaźni.
Tytuł: Oko pustyni
Cykl: Tajemnica Askiru (tom 3)
Autor: Richard Schwartz
Wydawnictwo: Initium
Data premiery: 24.05.2019

W poszukiwaniu sojuszników w walce z niszczycielskim Thalakiem wojownik Havald, pół-elfka Leandra, mroczna elfka Zokora i pozostali członkowie drużyny trafiają do pustynnego Besarajnu. Są zmuszeni zostać tu dłużej, by uwolnić Leandrę z rąk handlarzy niewolników. Wpadają przy tym w wir walki o tron, która wstrząsa Gasalabadem, stolicą monarchii. Niebagatelną rolę odegra w niej magiczny artefakt − Oko Gasalabadu, a Havaldowi i jego towarzyszom przyjdzie się zmierzyć z politycznymi intrygami, knowaniami zamachowców, mroczną magią nekromantów i… ze sługą Arminem, któremu nie zamykają się usta.

Trzeci tom rewelacyjnej serii fantasy Tajemnica Askiru to skwar i egzotyka obcego emiratu, magia, przygoda i niezapomniani, wyraziści bohaterowie w najlepszym wydaniu.

I jak? Czujecie się zachęceni? Która z książek was zaintrygowała? Czekam na komentarze!

2 komentarze:

  1. Maj obfituje w wiele ciekawych premier

    OdpowiedzUsuń
  2. Glow and shadow. Walka o marzenia o tą muszę przeczytać

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates