niedziela, 28 sierpnia 2022

Twój uśmiech – Ilona Gołębiewska


Pamiętacie, jak jakiś czas temu zabrałam do Warszawy i małej podłódzkiej miejscowości o nazwie Zalesie, gdzie naszą towarzyszką była Ewa, pani dyrektor w agencji konsultingowej? Przyszedł czas powrócić w jej strony. Tym razem jednak zabierze nas tam Lena, przyjaciółka Ewy.


Tytuł: Twój uśmiech

Cykl: Twoja tajemnica (tom 2)

Autor: Ilona Gołębiewska

Wydawnictwo: Muza


Lena to samotna matka jedenastoletniej Basi, pracująca w dziale finansów jednej z warszawskich korporacji. Życie, jak to życie szykuje dla niej kilka niespodzianek, nie zawsze miłych. I tym sposobem  Lena zostaje zmuszona do zmiany pracy, a jakby tego było mało, na horyzoncie pojawia się ojciec Basi, o którym naszej bohaterce z powodzeniem udało się zapomnieć. W spokojnym i poukładanym życiu Leny zacznie się naprawdę wiele dziać, a my z przyjemnością, podczas naszej podróży będziemy się tym wydarzeniom przyglądać.W kolejnej części tego cyklu autorka jeszcze bardziej odkrywa przed nami zagmatwany i pełen intryg świat korporacji. Lena, podobnie jak Ewa, bohaterka pierwszego tomu będzie musiała stawić czoła niecnym intrygom, fałszywym przyjaciołom i szansie na nowe uczucie, bo takie cuda też zdarzają się w poważnych korporacjach:) Muszę się przyznać, że ja, laik jeżeli chodzi o takie duże firmy sceny z życia biurowego, czytałam z wielką przyjemnością, ciekawością i szeroko otwartymi ze zdziwienia oczami.

 

W korporacji nudno na pewno nie jest, pani Ilona zadbała jednak, żebyśmy na brak emocji podczas lektury nie narzekali i do korporacyjnych gierek dorzuciła jeszcze gangsterską historię. Wyżej wspomniany ojciec Basi, Borys do aniołów nie należy i ciągnie się za nim nieciekawa przeszłość, w którą siłą rzeczy wciągnie również nasze bohaterki, także Drodzy Czytelnicy przygotujcie się zatem na solidną dawkę mocnych emocji.


Nie martwcie się, jednak jeżeli poczujecie się zmęczeni natłokiem wydarzeń, Zalesie czeka na Was z gościnnie otwartymi drzwiami, a Ewa, która właśnie tam przygotowuje się do najważniejszej roli w życiu, przywita Was chlebem, solą i czym tam sobie jeszcze życzycie. Nie zapominajmy oczywiście o przeuroczej rodzinie Adamczyków, u której wraz z małą Basią spędzimy niezapomniane wakacje, podczas których również emocji Wam nie zabraknie.


Trzeba przyznać, że pani Ilona tempa nie zwalnia i po raz kolejny podarowała nam dobrze napisaną powieść, którą czyta się z zapartym tchem i chce się wciąż więcej. I tu właśnie mam dla Was dobrą wiadomość, bo już niedługo będziecie mogli się do ukochanych bohaterów jeszcze raz. W trzecim tomie bliżej poznamy Anitę, tajemniczą siostrę Leny. Jestem przekonana, że i w tej historii emocji nie zabraknie. Życzę Wam miłej lektury Twojego uśmiechu i do następnego. 

Dorota Skrzypczak

2 komentarze:

  1. Jeszcze nie czytałam pierwszej części, choć oczywiście planują to zrobić.
    Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w moje skromne blogowe progi.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam. Mam wrażenie że będzie mi się podobać

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates