piątek, 25 sierpnia 2023

Doskonała para – Greer Hendricks, Sarah Pekkanen


Małżeństwo nie jest prostą sprawą. Czasem mniejsze i większe problemy nawarstwiają się tak bardzo, że nie wiadomo nawet, od czego zacząć naprawę. Zaczynają się pojawiać myśli: za kogo ja wyszłam? Czy nie był to błąd? Dzisiejsza książka to intrygująca historia, w której problemy małżeńskie to wierzchołek góry lodowej.


Marissa i Matthew Bishopowie to na pierwszy rzut oka małżeństwo idealne. Mają wspaniały dom, mnóstwo pieniędzy, wyczucie smaku i ciekawe życie towarzyskie. Ale to wszystko pozory. Tak naprawdę ich związek przechodzi poważny kryzys. Właśnie dlatego Marissa zabiera swojego męża na terapię dla par. On jednak nie spodziewa się tego, co tam usłyszy. Bowiem kobieta wyznaje mu swój sekret, który zniszczyłby niejeden związek. Ostatecznie jednak decydują się zawalczyć o swoje uczucie. Nie będzie to jednak ani łatwe, ani przyjemne – metody ich terapeutki odbiegają bowiem od tych klasycznych. Czy uda im się uratować związek? I jaka będzie tego cena?


„Doskonała opowieść” to historia, która łączy dwa interesujące wątki. Z jednej strony obserwujemy relacje małżonków, z drugiej śledzimy życie… ich terapeutki. Obydwa te zagadnienia naprzemiennie się przeplatają, a każdy oferuje coś ciekawego. Jednak o ile tematów małżeńskich się spodziewałam, to niestandardowej terapeutki już nie. Ona nie raz nadaje tempa fabule, i nawet gdy akcja chwilowo zwalnia, pomaga jej wrócić na dynamiczne tory.


Bo trzeba przyznać, że historia, chociaż zawiła, nie raz niepokojąco spowalnia. Z jednej strony przemyślenia Marissy są ciekawe, z drugiej, potrafią wybić czytelnika z klimatu napięcia i zagrożenia. Bo chociaż opowieść zaczyna się od tematu terapii, to na nim nie poprzestaje. „Doskonała para” to pełnoprawny thriller (a nie tylko powieść obyczajowa), którego zakończenie zrobiło na mnie wrażenie.


Czemu? Bo faktycznie czytelnik mógł przeprowadzić własne śledztwo, dało się dojść do tych samych wniosków i to na sporo przed zakończeniem. Uczciwie powiem, że sama załapałam wszystko niezbyt szybko, czyli… rozwiązanie idealne. Mogłam pogłówkować, a jednocześnie cały czas nie byłam pewna odpowiedzi.


„Doskonała para” to ciekawa pozycja, która łączy thriller z tematami obyczajowymi. Jeśli lubicie takie klimaty, nie będziecie zawiedzeni!


Dominika Róg-Górecka

4 komentarze:

 1. Myślę, że mi się spodoba. Brzmi ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 2. Czuję że będzie mi się podobać. Chętnie po nią sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresowałaś mnie tą książką. Lubię thrillery, a dodatkowo połączenie tematów obyczajowych zapowiada się naprawdę obiecująco.

  OdpowiedzUsuń
 4. Terapeuta odbiegająca od norm to ciekawy element fabuły. Warto jest czasem sięgnąć po coś nietypowego. Dzięki za polecenie!

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates