wtorek, 7 maja 2024

Ala i Anetek jedzą – Joanna Anger i Anna Piszczek

#WspółpracaRecenzenckaJedzenie pełni różne funkcje. W pierwszej kolejności do głowy przychodzi zaspokojenie głodu, ale to nie jedyna możliwość. Posiłek to często okazja do spotkań towarzyskich, do zacieśnienia więzi. Może też służyć jako dekoracja, a w czasach Internetu, również sposób na zwiększenie swojej popularności lub zebranie kilku pochlebstw. Ale na początku naszej drogi, w dzieciństwie, jedzenie to też niesamowita przygoda.


O czym jest ta książka?


„Ala i Anetek jedzą” to publikacja autorstwa Joanny Anger i Anny Piszczek wydana nakładem wydawnictwa Mamania. Z kolei za przepiękne ilustracje odpowiada Natalia Berlik. Jest to mała książeczka przeznaczona dla najmłodszych. Składa się na nią dokładnie 20 stron, wydrukowanych na grubych usztywnianych kartkach. Tematem przewodnim jest jedzenie maluchów: od niemowlaków po paruletnie dzieci.


Strona wizualna


Książeczka prezentuje się dosłownie prześliczne. Grafiki są proste, ale nie prostackie. Wszystkie utrzymują przyjemny, rodzinny klimat, a ich oglądanie to prawdziwa uczta dla oczu.Słów kilka o treści


Jeśli zaś chodzi o treść, tej nie ma dużo. Na każdej stronie zamieszczono jedno lub dwa króciutki zadania. To, co wyróżnia tę publikacje to fakt, że część z nich zawiera proste zadania np. „przytul mamę” czy „pokaż swój kubeczek”. Dzięki temu maluch może nie tylko słuchać i oglądać, ale aktywnie brać udział w czytaniu książki.


Ciekawy dodatek


Interesującym dodatkiem jest dołączona karteczka, na której znajdziemy 5 zasad dotyczących jedzenia z dziećmi. Jej poręczny format umożliwia przyczepienie jej np. magnesem do lodówki. Bo chociaż zasady są proste i oczywiste, czasem naprawdę łatwo o nich zapomnieć.


Dodatkowym plusem tej pozycji jest to, że może za jej sprawą uda się zachęcić maluchy do jedzenia. Z pewnością warto spróbować! W mojej ocenie „Ala i Anetek jedzą” to ładna i użyteczna książeczka, która urozmaici biblioteczkę małego czytelnika!


Dominika Róg-Górecka

1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates