niedziela, 25 października 2020

Jak nie zostałam influencerką – Majka Nowak


Media z uporem maniaka donoszą, że większość młodych ludzi chce być… youtuberami. Od lat rośnie też popularność wszelkiej maści influencerów. Co to za problem zrobić kilka zdjęć, nakręcić jakiś filmik, pokazać kilka ćwiczeń czy zrobić tutorial o makijażu? No żaden! Telefon w dłoń i do dzieła! W końcu fani i sława czekają!


Tytuł: Jak nie została influencerką
Autor: Majka Nowak
Wydawnictwa: Filia


Wszystko miało wyglądać inaczej! Plan na życie nie zakładał, że Majka nagle straci pracę. Jakieś tam oszczędności ma, ale bez przesady, trzeba będzie w końcu poszukać roboty. A gdyby… nie? Co, jeśli źródło zarobku jest tuż pod ręką, to znaczy w telefonie?! To jednocześnie proste i genialne! Majka postanawia zostać infuencerką! Nie wie jeszcze, z jakiej branży, ale wszystko nadrabia zapałem. No cóż… może nie do końca wszystko.


Mam wrażenie, że przeglądarki pękają w szwach od zapytań „jak nawiązać współpracę” lub „jak dostać rzeczy za darmo”. Ta książka w zabawny i lekki sposób pokazuje mentalność osób, które jedynie korzystały z twórczości innych infuencerów. Nie do końca wiedzą, na czym to polega, ale chciałyby robić to samo i jeszcze dobrze na tym zarabiać. Z jednej strony jest to dość trafna obserwacja współczesnego społeczeństwa, z drugiej mocno przekoloryzowana wizja rzeczywistości.


Jeśli zdecydujecie się sięgnąć po tę książkę, czeka was morze wrażeń i mniej lub bardziej dowcipnych scen. Humor w tej historii jest naprawdę specyficzny, nie raz będziecie zaśmiewać się do łez, by zaraz potem przewracam oczami z zażenowania. Kreacja bohaterki jest momentami naprawdę przesadzona, co z jednej strony bawi, z drugiej powoduje szczere powątpiewanie w realizm fabuły. Spójrzmy prawdzie w oczy, wiele elementów tej powieści jest świadomie zintensyfikowana do poziomu absurdu, nie każdemu takie podejście przypadnie do gustu, jednak ja bawiłam się przy tym świetnie!


Sam tytuł podzielony jest na rozdziały zgodnie z motywem przewodnim, w którym w danym momencie nasza bohaterka chce się realizować. Część z nich rozbawiła mnie do łez, a powiązania między poszczególnymi tematami były ciekawym zabiegiem artystycznym.


Nie spodziewajcie się jednak poradnika, jeśli już, to otrzymacie antyporadnik! Poszczególne kwestie techniczne są średnio dopracowane i momentami niezrozumiałe. Wspomniane w treści „konto infuencerskie” nie pasuje mi pod żaden znany portal. 


Podczas czytania tej książki nie raz głośno się zaśmiałam, co naprawdę nie często się zdarza. Historię czyta się błyskawicznie, z niegasnącym zainteresowaniem. Czy każdemu przypadnie do gustu? Niekoniecznie. Jeśli jednak siedzisz trochę w świecie infuecerów i nie potrzebujesz, by humor był oparty na twardych realiach, to znajdziesz w tej powieści sporo frajdy i relaksu.


Dominika Róg-Górecka5 komentarzy:

 1. Niby nie lubię książek z założenia zabawnych ale ta z ciekawością bym przeczytała

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem ciekawa tej książki :D lubię od czasu do czasu poczytać ksiązki w takim humorze, mają swój urok

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej tym razem sobie odpuszczę czytanie tej książki. ��

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja pierwszy raz o niej słyszę, ale brzmi ciekawie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią poznałabym jej treść, może być fajna :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates