środa, 9 października 2019

Jezioro Ciszy – Anne Bishop

Mam wrażenie, że naprawdę dawno nie pisałam o fantastyce. Jest to tym bardziej dziwne, że właśnie od tego zaczęła się moja miłość do książek. Najwyższa pora to zmienić! Zapraszam na recenzję powieści „Jezioro cieni” od Anne Bishop.


Tytuł: Jezioro Ciszy
Autor: Anne Bishop
Cykl: INNI (tom 6)
Wydawnictwo: Initium

Vicki zaczyna nowe życie, a przynajmniej tak się jej wydaje. W ramach ugody rozwodowej przejmuje stary ośrodek nad Jeziorem Ciszy. Posiadło położna jest na granicy wielu wpływów i nic nie jest do końca pewne. Dodatkowo na jej terenie znaleziono martwego człowieka i chociaż wszystkie dowody przemawiają na jej korzyść... śledczy za wszelką cenę chcą rzucić winę na Viki. W tym świecie prawa ludzi nie obowiązują, Vicki musi zrobić wszystko, by udowodnić swoją niewinność.

„Jezioro ciszy” rozpoczyna nową serią urban fantasy. Akcja powieści dzieje się w tym samym świecie co wcześniejsze książki z cyklu „INNI”. Znajomość poprzednich tomów nie jest konieczna, dlatego, jeśli ich nie czytaliście, bez problemu możecie sięgnąć po tę część.

Na uznanie zasługuje kreacja bohaterów. Vicki to postać, której po prostu nie sposób nie lubić. Jest sympatyczna, a czytelnik od samego początku zaczyna jej dopingować. Jej zachowanie budzi wiele emocji, chociaż nie zawsze pozytywnych, to jednak postać ma w sobie „to coś”. Nie zabraknie też charakterów bardziej typowych dla powieści fantasy: zmiennokształtnych, żywiołaki, czy wampiry. Oj jest ciekawie!

Świetny jest również świat wymyślony przez autorkę. Intryga i niebezpieczeństwo czają się tu z każdej strony, a bohaterka cały czas musi się mieć na baczności. Całość stanowi intrygujący romans fantastyki z powieścią kryminalną. Trochę tak, jak w przypadku twórczości Anety Jadowskiej.

Sama intryga jest naprawdę wciągająca, sporo w niej punktów zwrotnych i ciekawych wątków. Nawet jeśli część zdarzeń można przewidzieć, a część to sceny dosyć brutalne, ogólny odbiór jest bardzo dobry, a powieść robi pozytywne wrażenie. Kawał dobrej fantastyki!

Książkę czyta się szybko, przyjemnie i zapartym tchem. Dla fanów Anne Bishop jest to pozycja wręcz obowiązkowa, a osoby, które nie znają jej książek, z pewnością odkryją świetną autorkę.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates