sobota, 20 marca 2021

Femme fatale – Nowakowska Katarzyna


Niektóre kobiety potrafią zawrócić w głowie niejednemu mężczyźnie. Ich urok jest wręcz magnetyczny, a gdy tylko pojawiają się w okolicy, przyciągają spojrzenia i zwracają na siebie uwagę. Czy jednak są szczęśliwe?


Tytuł: Femme fatale 

Autorka: Nowakowska Katarzyna

Wydawnictwo: Słowne


Świat Juli rozpadł się na drobne kawałeczki. Wiadomość o tym, że James ma żonę, każe jej wątpić w miłość i związki. Chce zacząć wszystko od nowa w Paryżu, gdzie wysyła ją w celach służbowych jej firma. Na miejscu okazuje się, że jej nowy szef ma w sobie wiele uroku. Czy dziewczynie uda się zapomnieć o nieudanym związku? A może James znowu stanie na jej drodze?


„Femme fatale” to książka, która stawia przede wszystkim na silne emocje. Główna bohaterka dość szybko wikła się w miłosny trójkąt, fundując sobie wiele rozterek. Po intensywnym zakończeniu pierwszego tomu, drugi również nie zwalnia i co rusz stawia bohaterów w trudnych sytuacjach. Wątki te z pewnością spodobają się miłośniczkom namiętnych romansów.


A co do erotyki jest jej naprawdę sporo! Tym razem romantyzm idzie na bok, a seks zaczyna odgrywać kluczową rolę. Na ile uda się oderwać cielesność od uczuć, to już dowiecie się z książki, ale jeśli unikacie powieści, w których erotyka pojawia się dość regularnie, ten tytuł może Was zniesmaczyć.


Na plus uważam za to dość dokładne opisy miejsc. Dzięki nim z łatwością mogłam sobie wyobrazić hotel, winnice, czy nawet piekarnie. Ponieważ akcja powieści dzieje się za granicą, była to na swój sposób podróż wyobraźni.


„Femme fatale” nie jest analizą psychologiczną bohaterów i nie raz łapałam się za głowę, co też ta Juli wyprawia. Za to wszystkie jej spontaniczne decyzje to pasmo emocjonujących zwrotów akcji. Tytuł spodoba się miłośniczkom gatunku, które wiedzą, czego mniej więcej oczekiwać po tego typu powieściach.


Dominika Róg-Górecka

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates