wtorek, 5 grudnia 2017

Zawirowania


W dzisiejszą podróż udałam się do małego miasteczka przy granicy z Niemcami. Zabrała mnie tam Marlena, która jest przedszkolanką i szczęśliwą mężatką. Na tej, wydawałoby się idylli, cieniem kładzie się jedna rzecz.

Tytuł: Zawirowania
Autor: Krystyna Wajda
Wydawnictwo: Novae Res

Okazuje się, że niestety Marlena z Mikołajem nie mogą mieć dzieci. Pogodzeni z tą sytuacją decydują się na adopcję. Po wielu perypetiach zostają w końcu szczęśliwymi rodzicami 5-letniej Amelki. I co? Myślicie, że żyli długo i szczęśliwie? Oczywiście, zapraszam, sprawdźcie sami, ale od razu uprzedzam, że w literaturze, tak samo, jak w życiu, nic nie jest takie proste. Bo kiedy nam się wydaje, że nadchodzi zasłużony happy end, życie pokazuje swoją prawdziwą twarz. I wtedy się zaczyna... I Marlena jak najbardziej się o tym przekona. Zostanie postawiona przed podjęciem decyzji, o jakich do tej pory jej się nie śniło.

Zawirowania to nie tylko historia Marleny. Poznajemy również Martę, jej przyjaciółkę z pracy. Ona w przeciwieństwie do swojej koleżanki, nie narzeka bynajmniej na brak dzieci. Ma ich trójkę. Ale niestety brak tak idealnego męża, jak Mikołaj. Marta w ogóle nie może polegać na Emilu]. I jest zmuszona wziąć sprawy w swoje ręce. Ją również, tak jak jej przyjaciółkę, będzie czekać podjęcie kilka trudnych decyzji. Aż chce się rzec... samo życie!

Tak, Moi Kochani, w tej książce dzieje się wiele. Zarówna Marlena, jak i Marta, nie raz zostaną w życiu zaskoczone. I pozytywnie i niestety również negatywnie. Bo w życiu zawirowania, jak się okazuje, są nieuniknione. I tylko od nas zależy, jak sobie z nimi poradzimy.

Najbardziej zaskakujące podczas lektury było dla mnie to, że w tej książce nic nie jest oczywiste. Kiedy już zaczynasz wyrabiać sobie na jakiś temat zdanie, okazuje się, że nie jest to takie proste. Autorka ma niesamowity dar zaskakiwania na każdej stronie i stawiania czytelnika do pionu. I nagle nic nie jest takim, jakim się wydaje.

Jesteście ciekawi, jakie zawirowania czekają Marlenę i Martę, na jakie próby wystawi je przekorny los i jak one sobie z tym poradzą? Serdecznie zapraszam do lektury. Przed nami długie, jesienne i zimowe wieczory, zatem kubki z gorącą herbatą w dłoń i zachęcam do wyprawy do pewnego przygranicznego miasteczka. Na pewno nie pożałujecie.

Dorota Skrzypczyk


1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates