wtorek, 31 października 2023

Czosnek. Uzdrawiająca moc – Agata Lewandowska


Nie spodziewałam się, że tak bardzo zaintryguje mnie książka… o czosnku. Bo chociaż doskonale zdawałam sobie sprawę z tego, że jest on bardzo zdrowy, to nie miałam do końca wiedzy dlaczego. Teraz wiem to, ale też wiele innych cennych rzeczy.


„Czosnek. Uzdrawiająca moc” to publikacja autorstwa Agaty Lewandowskiej wydana nakładem wydawnictw RM. Książka ta, chociaż poświęcona jednemu składnikowi, jest niesamowicie ciekawa i zawiera wszystkie najważniejsze informacje na tego wciąż niedocenianego składnika.


Na początku czytelnik otrzymuje dokładne opracowanie zdrowotnych właściwości czosnku. Dowiaduje się też wiele na temat cebuli oraz pora. Nie brakuje też informacji o właściwej suplementacji (w tym tej za pomocą tabletek). Autorka nie unika też kwestii tego, kto powinien unikać czosnku oraz omawia, w jakich sytuacjach może nam on zaszkodzić.


Ciekawe było również porównanie właściwości odżywczych czosnku chińskiego z polskim. Wokół tego tematu narosło sporo nieprawdziwych informacji. Autorka powołuje się na wyniki badań i wyjaśnia, co jej zdaniem jest lepszym wyborem.


Ostatnia część książki to przepisy, a wśród nich zarówno receptury na przygotowanie samego czosnku, jak i użycie go w daniach. Mnie najbardziej zainspirował pomył na pieczenie czosnku. Jest to bardzo proste w wykonaniu, a nigdy wcześniej o tym nie pomyślałam. Przetestowałam i mogę potwierdzić: genialne! Czosnek zamienia się w mięciutkie masełko, traci na ostrości i zyskuje delikatny, kremowy smak. W takim wydaniu najbardziej mi odpowiada!


Na koniec, nie bez znaczenia jest też bogata bibliografia. Widać, że autorka włożyła wiele w pracy w dostarczenie wiarygodnych informacji.


„Czosnek. Uzdrawiająca moc” to publikacja krótka, ale napisana w bardzo przystępny sposób, pełna cennej wiedzy i inspirujących przepisów. Jeśli interesuje Cię zdrowe gotowanie, koniecznie po nią sięgnij. Zwłaszcza przed okresem zimowym!


Dominika Róg-Górecka

2 komentarze:

  1. Odkrywanie zdrowych właściwości jedzenia to zawsze dobra lektura. Książka będzie na mojej liście do przeczytania.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates