wtorek, 27 lutego 2024

Co jest w środku? Dom – Wajda Agnieszka

#WspółpracaRecenzencka

 

 

„Co jest w środku? Dom” to magiczna podróż po wnętrzu wielkiego domu Ani i Kazika, gdzie każde pomieszczenie kryje w sobie tajemnice do odkrycia. Autorka Agnieszka Wajda zaprasza nas do zapoznania się z intymnymi zakamarkami ich przestrzeni, a ilustracje są tak piękne, że można w nich zanurzyć się na długie godziny.


Książka ta jest nie tylko wspaniałą okazją do wspólnej zabawy i nauki dla najmłodszych czytelników, ale także zachęca do rozmów i pytań. Czy zastanawialiście się kiedyś, co kryje spiżarnia, jakie skarby czekają na strychu czy jak wygląda życie w domu z różnych perspektyw? „Co jest w środku? Dom” odpowiedzi na te pytania dostarcza w sposób niezwykle atrakcyjny.

Cudowna Wydanie i Piękne Obrazki

Już pierwsze spojrzenie na tę książkę robi ogromne wrażenie. Jest ona pięknie wydana – twarda oprawa i bogato ilustrowane strony sprawiają, że nawet zanim otworzymy ją, mamy ochotę na długie chwile spędzone wraz z Anią i Kazikiem.

Ilustracje są sercem tej książki. Pełne detali, barwne, przyciągają wzrok nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Każda strona to małe arcydzieło, które wciąga i pozwala odkrywać nowe szczegóły za każdym razem. Są takie, że można z nimi zabawić się w poszukiwanie ukrytych przedmiotów czy postaci.

 


Ciekawe i przydatne!

„Co jest w środku? Dom” to nie tylko zbiór pięknych obrazków, ale także narzędzie do rozwijania wyobraźni i rozmów z dziećmi na temat życia codziennego. Książka może być świetnym sposobem na wprowadzenie małych odkrywców w świat domowych obowiązków, ale też radości ze spędzania czasu w czterech ścianach.

Dla rodziców, nauczycieli czy opiekunów ta książka może być nieocenionym wsparciem podczas rozmów z dziećmi na temat różnych pomieszczeń w domu, co się w nich znajduje i do czego służy. Może również inspirować do wspólnych zabaw, np. odgadywania, co znajduje się na obrazku, czy też opowiadania własnych historii z udziałem Ani i Kazika.

 Zalety Co jest w środku? Dom

  • Edukacyjna zabawa: Książka nie tylko bawi, ale i uczy. Dzieci mogą poznać nazwy różnych pomieszczeń, przedmioty w nich występujące oraz ich funkcje.
  • Rozwój wyobraźni: Bogato ilustrowane strony rozwijają wyobraźnię, pobudzając do tworzenia własnych historii i opowieści.
  • Wspólnie spędzony czas: To doskonała okazja do spędzenia czasu razem, przy jednoczesnym poznawaniu świata wokół nas.
  • Piękna forma: Solidna oprawa, wysokiej jakości papier oraz wyjątkowe ilustracje sprawiają, że książka ta to prawdziwa perełka na półce każdego małego czytelnika.


„Co jest w środku? Dom” to niezwykle urocza i edukacyjna podróż, która zachwyci niejedno dziecko. Piękne ilustracje, starannie dobrana tematyka i możliwość rozmów na różne tematy sprawiają, że ta książka z pewnością zasługuje na uwagę i miejsce w domowej biblioteczce.


Dominika Róg-Górecla

2 komentarze:

  1. Świetna książka dla dzieci. Bardzo podoba mi się pomysł na przybliżenie wnętrza domu przez pryzmat zabawy i edukacji.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ilustracje wyglądają naprawdę zachwycająco. Już na podstawie tych zdjęć można się domyślić, jak wiele frajdy mogą dostarczyć najmłodszym czytelnikom.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates